Elazığ'da, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden 37 vatandaşın anısına Cemil Meriç Fen Lisesi bahçesinde hatıra ormanı oluşturuldu.

Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasının da içinde bulunduğu Cemil Meriç Fen Lisesi yerleşkesinde yapılan programa İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Müdür Yardımcıları, eğitim yöneticileri, depremde hayatını kaybeden öğrencilerin velileri ve depremzede vatandaşlar katıldılar.

24 Ocak tarihinde yaşanan deprem felaketinde kaybedilen vatandaşların her biri için bir fidan dikildiğini ifade eden Müdür Gürtürk, "İnşallah böyle bir felaketi milletimiz bir daha yaşamaz. Depremde yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha sabır diliyorum. Kaybettiğimiz her vatandaşımız için burada bir ağaç dikerek manevi varlıklarını unutmadığımızı göstermek istedik. Bugün yakınlarını kaybeden ailelerimizden bazıları da aramızda bizimle birlikte çocukları veya eşleri için etkinliğimize katıldılar, onlara da teşekkür ediyorum" dedi. Program, dikilen fidanların üzerine depremde yaşamını yitiren vatandaşların isimlerinin bulunduğu künyelerin asılmasının ardından, dua okunması ile son buldu.