Başkan Aslan: Kuzova Projesiyle Çiftçilerimiz Sulamaya Geçmiştir

Kuzova Derneği Başkanı Erol Aslan, Kuzova Projesinin çözüme kavuşturulmasının sevindirici olduğunu söyleyerek dernek olarak çiftçilerin sorulanlarını gerekli mercilere ileteceklerini söyledi.

PAYLAŞ

Kuzova Derneği Başkanı Erol Aslan, Kuzova Projesinin çözüme kavuşturulmasını değerlendirdi.

Bölgede son zamanlarda sevindirici gelişmeler yaşandığını söyleyen Başkan Erol Aslan, çiftçilerin sulamaya geçmesinin üretim anlamına geldiğini ifade etti. Aslan, “Bölgemizde son zamanlara sevindirici gelişmeler yaşanmaktadır. Bu bizi çok mutlu ediyor. Birinci olarak birinci etabımızın enerji problemleri çözülerek çiftçimiz sulamaya geçmiştir. Buda güzel bir üretim anlamına gelmektedir. İnşallah siyasilerimiz ikinci etabında müjdesini vererek bizleri sevindirecektir. İkinci olarak toprak mahsulleri ofisi bölgemiz Cip Köyü’ndeki depolarında alımına başlamıştır. Buda çiftçimiz için çok büyük bir önem arz etmektedir. Çiftçimizin malını tüccara yok pahasına satmasını önlemekte çiftçimizin alın terine değer katmaktadır” dedi.

 

 

Siyasilere teşekkür eden Başkan Aslan, kuzova bölgesinde sorunsuz bir şekilde ürünleri toprak mahsulleri ofisine devredeceklerini söyledi. Aslan, “Çiftçimiz bu konuda bölge halkı olarak çiftçi olarak siyasilerimize çok teşekkür ediyoruz devletimiz çiftçimizin yanında olduğunu göstermiştir. Toprak mahsulleri ofisi mahsul almaya başlayacaktır. Bizler Kuzova bölgemizde sorunsuz bir şekilde ürünlerimizi toprak mahsulleri ofisimize devredeceğiz. Bizde bölge derneği olarak bunun her zaman takipçisi olacağız gereken sorunları gereken mercilere ileteceğiz çiftçimizin sorunsuz bir şekilde ürününü teslim etmesini, alın terinin değerlendirilmesini sağlayacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN