Bahşi'den Ara Zam Açıklaması

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, memur maaşlarına yapılacak olan ara zamla alakalı değerlendirmelerde bulunarak: iyileştirmelerle Türkiye yüzyılına yakışır şekilde tamamlanacağına inanıyoruz dedi.

PAYLAŞ

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak olan ara zamla ilgili Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi değerlendirmelerde bulundu.

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, “Meclis’e gelmesi beklenen “en düşük memur maaşını 22.000₺”ye çıkaracak düzenlemenin dışında tutulması gereken 6. Dönem Toplu Sözleşme’de hüküm atlına altığımız %6 artış ve enflasyon farkı, çalışanlar arası ücret adaleti konusunda yeni tartışmaların önüne geçmede önemli katkı sunacaktır. Aynı zamanda yapılacak düzenleme; Ocak ayında olduğu gibi refah payı olarak verilmeli, enflasyon farkında dikkate alınmamalı, siyasi irade tarafından da ifade edilen “kamu görevlilerine kira yardımı” hususu ve “1. Dereceye 3600 Ek Gösterge” konusu da çözüme kavuşturmalıdır. Maaş/ücret artışları, muafiyet ve ilave düzenleme gibi önemli adımların atıldığı ve farklı başlıklar üzerinden birçok kesimi ve alanı ilgilendiren uygulamaların hayata geçirildiği 2023 yılı; alım gücünü yükseltecek, gelir dağılımında adaleti sağlayacak, eksiklikleri giderecek ilave tedbirler ve iyileştirmelerle Türkiye Yüzyılına yakışır şekilde tamamlanacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bahşi, “Temmuz ayında, hukuken 1 Ağustos tarihinde başlayacak 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri; mağduriyetlerin bitmesi, tekliflerin kazanıma dönüşmesi ve beklentilerin hayata geçmesi halinde Türkiye Yüzyılına yakışır bir şekilde tamamlanmış olacaktır. 7. Dönem Toplu Sözleşme sürecine özel ihtimam göstermeli, pazarlığı kolaylaştıracak, süreyi tasarruflu kullanacak şekilde masaya teklifle gelmelidir.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN