Saran Holding tarafından Elazığ'da inşa edilen spor salonunun yapımı hızla devam ediyor. Aksaray mahallesinde inşa edilen spor salonunun 23 Nisan'da hizmete açılması planlanıyor. 

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, 24 Ocak depremirden sonra kente gelerek Elazığ Valiliğini ziyaret etmiş, ziyarette Elazığ'a spor salonu inşa etme kararı aldıklarını açıklamıştı. 
Aksaray Mahallesinde yapımı hızla ilerleyen spor salonunun  23 Nisan 2021 tamamlanarak hizmete açılacağı belirtildi. 

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Aksaray Mahallesi Muhtarı Özcan Bal ile birlikte spor salonu inşaatında incelemelerde bulundu.

Eren burada yaptığı açıklamada, "Yapımı devam eden spor salonu şehrimizin özellikle güney bölgesindeki sportif ve sosyal açıdan yapılacak faaliyetlerde önemli bir görev üstlenecektir. Çok uzun yıllar voleybolda alt yapı pozisyonunda olan Aksaray Mahallesinde 2.Ligdeki voleybol takımımızın hem lig müsabakalarında mücadele ettiği için hem de dezavantajlı Mahallemizdeki çocukların kötü alışkanlıklardan korunması yönünde sporla uğraştıkları için mahallemize ciddi bir sosyal ve kültürel katkı sunacaktır.
23 Nisan 2021 tarihinde yapımının tamamlanıp hizmete açılması planlanan spor salonumuz için gün sayıyoruz. Bu vesile ile Hayır Sever iş adamı Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sadettin Saran’a Elazığ Valimiz Sayın Erkaya Yırık’a, İlimiz Milletvekillerine ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Spor Salonumuzun, takımımıza ve Aksaray Mahallesi gençlerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.