Sempozyumda konuşan Fırat üniversitesi Hastanesi Romatoloji Bilim Dalı ve Doğu Anadolu Romatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Serdar Koca, “9. Fırat Romatoloji Sempozyumunu Elâzığ’da gerçekleştirdiklerini, daha önce Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya gibi çeşitli illerde benzer Sempozyumlar gerçekleştirdiklerini ve her yıl bir Sempozyum yapmak için özen gösterdiklerini” söyledi.

Prof. Dr. Süleyman Serdar Koca, tıp alanında gelişimlerin devam ettiğini ve her geçen gün yeni bilgilerin ortaya çıktığını, bununda kendilerine eğitim ve öğretim sürecinin devamlı ve dinamik olduğu sonucunu ortaya çıkardığını ifade etti.

 

 

Sempozyumda söz alan Fırat üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, Fırat Romatoloji Sempozyumlarını gelenekselleştiğini, aslında bunun köklü bir geçmişi olduğunu, bu köklü geçmişi Prof. Dr. Süleyman Serdar KOCA ve ekibinin devam ettirdiğini ve bu ekibin genişleyerek Türkiye’ye yayıldığını söyledi.

Fırat üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, Tıp Fakültelerinin esas amacının eğitim, araştırma ve topluma katkı olduğunu, topluma katkı konusunda başarılı olduklarını hedeflerinin eğitim ve araştırma safhasını arttırmak olduğunu onu da bu gibi Sempozyumlarla, yayın ve kitaplarla arttırılacağını ve Romanoloji bölümünün örnek kliniklerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Gerçekleştirilen Sempozyuma çok sayıda akademisyen sunumları ile katkıda bulundu.

9. su düzenlenen Fırat Romatoloji Sempozyumuna Elazığ’dan, çevre illerden ve Fırat Üniversitesi Hastanesinde görevli akademisyenler yoğun bir ilgi gösterdi.