30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajları

Elazığ İl Protokolü ve STK'lar 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

PAYLAŞ

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek, Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 101. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zaferi, askeri mücadele ile birlikte Türk milletinin gösterdiği kararlılık ve fedakârlık sayesinde kazanılmıştır. Zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklara rağmen sürdürülen destansı bir mücadelenin neticesi olan bu şanlı zafer; aynı zamanda aydınlık geleceğimize yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmuştur. Tarih boyunca gücünü birlik ve beraberliğinden alan milletimiz, bundan 101 yıl önce olduğu gibi bugün de kendisini, birliğini, bütünlüğünü, kalkınmasını, huzuru ve güvenliğini hedef alan iç ve dış mihrakları, sarsılmaz cesaret ve kararlı duruşuyla, gerektiğinde canını ortaya koyarak bertaraf etmeye devam etmektedir. Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, hangi şartlar altında olursak olalım hiç şüphesiz ki her zaman canlı kalacak, asil milletimiz güçlü adımlarla büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bu anlamlı günü kutlarken, başta Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve vatanımız uğruna canını siper eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı yolunda fedakârca hizmet eden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının, aziz milletimizin ve Elazığlı hemşehrilerimin “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı” kutluyorum" dedi. 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajında; “26 Ağustos'ta başlayarak 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, şanlı tarihimizde yer alan en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesidir. Aziz milletimiz, istiklal ve istikbali uğruna her türlü imkansızlığa rağmen birlik ve beraberlik ruhuyla ve cesaretle verdiği bağımsızlık mücadelesini kesin bir zafere taşımış, şehitlerimizin kanlarıyla bize yurt olmuş bu toprakların ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescillemiştir. Bugün milletçe Büyük Zafer'in 101'inci yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mazimizden aldığımız ilhamla, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu ışığında daha güçlü ve müreffeh bir gelecek için emin adımlarla çalışmaya, ilerlemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi ise şükranla anıyorum. Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” Dedi.

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Turan Kurnaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajında; “30 Ağustos 1922, milletimizin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin ilan edildiği tarihtir. Bu büyük zafer, hepimiz için gurur günüdür. Türk Tarihinin altın sayfalarının yazıldığı Ağustos ayında Malazgirt Zaferi, Otlukbeli Zaferi, Çaldıran Zaferi, Mercidabık Zaferi, Mohaç Zaferi, Sakarya Meydan Muharebesi ve final Büyük Taarruz ile sonuçlanmıştır. Ecdadımızın bize kazandırdığı bu güzel tarihe ve değerlere sahip çıkmak zorundayız. Milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. Bu bilinçle beraber biz iş dünyasının temsilcilerine düşen en önemli görev ülkemizin ekonomisini büyütmek, istihdam ve yatırım kararlılığını her zaman canlı tutmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ediyor, bin yıldır bu vatanı korumak için hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun.” Dedi.

Elazığ Akıncılar Dernek Başkanı Tevfik Sadak, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajında; “Dünya savaş tarihine geçen bu şanlı zaferle Türk Milleti, şehit kanlarıyla sulanan vatanı üzerinde asla boyunduruk kabul etmeyeceğini göstermiştir. 30 Ağustos, milletimizin kendisine ömür biçen emperyalist niyetleri kursaklarda bıraktığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu açtığı tarihimizin en kritik dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.” Dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN