2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlıkları Başladı

Elazığ'da 2023-2024 eğitim öğretim yılı ön hazırlıkları başladı.

PAYLAŞ

Elazığ'da 2023-2024 eğitim öğretim yılı ön hazırlıkları başladı. 
Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT bugün il merkezinde görev yapan ortaokulların müdürleri ile Koç İlkokulu’nda bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi.
Toplantının ana konusunu öğrencilerin akademik başarıları, sosyal kültürel ve sportif etkinliklere katılımları oluşturdu.
2023 yılı Lise Geçiş Sınavı sonuçlarının okul bazlı olarak değerlendirildiği toplantıda önümüzdeki yıl için yapılacak iyileştirmeler ve başarıyı arttıracak çalışmalar da ele alındı.
Okulların ve öğrencilerin akademik düzeylerini ölçmek için bu yıl ilk defa uygulanan Okul Tabanlı İzleme ve Değerlendirme Sistemi (OTİS) sonuçları gözden geçirilerek yeni eğitim öğretim yılında yapılacak olan çalışmaların, elde edilen veriler ışığında yürütülmesi kararı alındı.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT 2022-2023 eğitim öğretim yılında Okul Tabanlı İzleme ve Değerlendirme Sisteminin Elazığ’da ilk defa uygulandığını ifade ederek; her sınıf seviyesi için yapılan sınavların sonucunda elde edilen veriler okul, sınıf ve öğrenci bazlı olarak değerlendirilmiştir. Elde edilen sonuçlar okul yöneticileri ve rehber öğretmenlerle yapılan toplantılarda ayrı ayrı değerlendirilerek eksiklikler gözden geçirilmiş, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar ele alındı.
Amacımız bu yıl geçen yıldan elde ettiğimiz veriler ışığında eksik veya yetersiz gördüğümüz alanlarda dikkatimizi yoğunlaştırmaktır” dedi.
Akademik başarıyı arttırmaya yönelik çalışmaların yanı sıra akademik başarıyı  doğrudan etkileyen, çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yaygınlaşması toplantının bir diğer gündem maddesi oldu.
Bu yıl uluslararası ve ulusal müsabakalarda elde edilen bireysel ve takım başarılarının önümüzdeki yılda artarak devam etmesi için yapılacak hazırlıklar ele alındı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN