Türk Eğitim-Sen, Ek Ders Ücret Katsayıları İçin İmza Kampanyası Başlattı

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması amacıyla Türkiye genelinde bir imza kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, gündüz öğretimi için geçerli olan ek ders ücret ödeme katsayısının 140'tan 280'e, gece öğretimi için ise 150'den 300'e yükseltilmesi talep etti.

PAYLAŞ

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, ek ders ücret ödeme katsayılarının gündüz öğretimi için 140’tan 280’e, gece öğretimi için 150’den 300’e artırılması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın; Ek ders göstergelerinde, en son 2006 yılında artış yapıldığını ve o tarihten bugüne kadar yeni bir düzenleme yapılmadığını belirtti. Taşkın; “Öğretmenlerin ek ders ücretleri, yapılan maaş zammı oranında her yıl artırılırken, katsayı artışı gerçekleşmemiştir. Öğretmenlerin geçen süre içinde ek ders saat ücretleri asgari ücret seviyesine inmiş, katsayı artışı yapılmadığı için zamlar bir anlam ifade etmemiştir. Enflasyon oranlarının her geçen gün artması ve ekonomik koşulların zorlaşması karşısında, öğretmenlerin aylık geliri giderlerini karşılamaya yetmez hale gelmiştir. Ülkenin doğusundan batısına, her coğrafyasında ve her şartta görev yaparak ülkemiz ve geleceğimiz için fedakârlık yapmakta olan öğretmenlerimiz bu emeklerine karşılık ekonomik yönden mağdur edilmiştir. 29 Eylül tarihine kadar toplanacak olan imzaları genel merkez tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletileceğiz. Bu mağduriyetin giderilmesi için tüm öğretmenlerden kampanyamıza destek olunmasını istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN