TOKİ Elazığ'da 8 Arsayı Açık Arttırma İle Satışa Sunacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), Elazığ'ın aralarında bulunduğu 28 ilde satışa sunduğu 503 arsanın 18-19 Temmuz tarihlerinde açık arttırma ile satışı yapılacak.

PAYLAŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), Elazığ’ın aralarında bulunduğu 28 ilde 503 arsayı açık arttırma ile satışa çıkardı.

18 Temmuz Salı günü saat 10:30’da yapılacak olan ihalede Elazığ’daki Harput ve Hinsor’da bulunan toplamda 8 arsanın satışı gerçekleştirilecek. Elazığ’da satışa çıkarılan arsalar arasında en yüksek satış bedeli Harput’ta bulunan arsa için 25.955.070,00 TL muhammen bedel olarak belirlendi.

KDV’DEN MUAF YÜZDE 35 PEŞİNAT 48 AY VADE

Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 35 peşinat 48 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak. Adana’da konut, Ankara’da konut, ticaret, özel sağlık tesis alanı, Antalya’da konut, ticaret ve yol alanları bulunuyor. İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında turizm, sosyal tesis, günübirlik turizm tesis ve konut alanları bulunuyor. İstanbul’da konut, konut dışı kentsel çalışma alanları ve özel sağlık tesis alanları yer alıyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN