TOBB ve Visa, pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere yeni bir kampanya başlattı. “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” sloganı ile hayat bulan kampanya, tüketicileri ihtiyaçlarını küçük işletmelerden karşılamaya davet ediyor.​

Kampanyayı değerlendiren Elazığ TSO Başkan Asilhan Arslan, kampanyayı yürekten desteklediklerini ve tüm halkımızın desteklerini beklediklerini ifade etti…

İhtiyaçlarınızı bölgenizdeki küçük işletmelerden temin edin…
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, ekonominin belkemiği KOBİ’lerin %99’unu oluşturan küçük işletmeleri pandemi sürecinde desteklemek üzere “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını başlattığını duyurdu. Kampanyanın amacı, ülke genelinde tüketicilere çağrıda bulunarak herkesi ihtiyaçlarını yaşadıkları bölgedeki yerel küçük işletmelerden karşılamaya teşvik etmek. 

Hisarcıklıoğlu: Yaptığımız alışverişle küçük işletmelere destek olalım…
KOBİ’lerin ülke ekonomisinin bel kemiği olduğunu vurgulayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu kampanya ile ilgili olarak “Ekonomide COVID-19 pandemisinden en çok etkilenenler küçük işletmeler oldu. Pandeminin başlangıcından bu yana ya kapalı kaldılar, ya da tam kapasiteyle çalışamadılar. Bu durum masraflarını karşılayamamalarına, finansmana erişimde zorluk çekmelerine, tedarik zincirlerinde ise aksamalara yol açtı. Şimdi ise kontrollü normalleşme dönemiyle ekonomide bir canlanma görüyoruz. Bu canlanmanın en önemli kaynağı ise tüketici harcamaları. Bu harcamaları doğru kanalize etmemiz halinde ekonomik toparlanmayı çok daha hızlı sağlayacağımıza inanıyorum. Burada da küçük işletmeler büyük rol oynuyor. Küçük işletmeler, KOBİ’ler ülke ekonomimizin bel kemiği, istihdamın can damarları. Dolayısıyla bu canlanma esnasında da tüketiciler olarak küçük işletmelere destek olmamız, ekonominin daha hızlı toparlanmasını, küçük işletmelerin faaliyetlerine kaldıkları yerden devam etmelerini, tedarik ve değer zincirlerinin de tekrar sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayacak. İşte bu kapsamda TOBB ve Visa olarak “Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasına başlıyoruz. Bu kampanya ile tüketicilerin yaptıkları alışverişle küçük işletmelere destek olabileceklerini vurgulamak, yapılacak bir alışverişin küçük işletmeler nezdinde çok önemli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Küçük işletmelerin sesleri hiç bitmesin, hayatlarımızdaki yerleri hiç eksilmesin istiyoruz ve tüm herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Arslan: Küçük işletmelerin sesi hiç eksilmesin…
“Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder” kampanyasını değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan; “Küçük işletmeler ekonomik hayatımızı olduğu kadar, toplumsal hayatımızı da zenginleştiriyor.  Bu anlamda TOBB ve Visa arasında imzalanan protokolü çok değerli buluyoruz. Visa’nın Avrupa’da 3 yıldır yürütmekte olduğu ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyasını TOBB iş birliğiyle ülkemizde hayata geçirerek küçük işletmelerden alışveriş yapmanın teşviki sağlanmıştır. Oda olarak bu yılın başında yaptığımız girişimlerle ulusal market zincirlerinin Cumartesi günleri öğleden sonra, Pazar günleri ise  tam gün kapalı olmasını ve böylelikle küçük esnafa destek verilmesi için çalışma başlatmıştık. Maalesef taleplerimiz ilgili kurumlar ve üst birliklerince olumlu karşılanmamıştı. Bu kampanya inşallah bu talebimizin karşılanması hususunda önemli bir açığı kapatacaktır” dedi.