Tarım ve Orman Bakanlığı Elazığ'da 67 Personel Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın mülakatsız alacağı 5 bin 500 personelden 67'si Elazığ'da istihdam edilecek. Başvurular bugün itibariyle başladı.

PAYLAŞ

Tarım ve Orman Bakanlığının 2024 yılında istihdam edeceği 7 bin 158 kadronun ayrıntıları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yapılan duyuruya göre, aralarında ziraat, gıda, su ürünleri, orman mühendislerinin de bulunduğu 5 bin 500 sözleşmeli personel, bin 500 tarım işçisi ve 158 tarım orman uzman yardımcısı alınacak.

BAŞVURULAR BUGÜN İTİBARİ İLE BAŞLADI

Adaylar tercihlerini, 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabilecek. KPSS-2024/4 tercih kılavuzuyla sürecin ayrıntılarına yer verildi. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı tercihleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

KPSS-2024/4: Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak İçin Adaylar belirlenen tarihler arasında tercih işlemlerini gerçekleştirecek.

 

ELAZIĞ’DA 67 PERSONEL ALINACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere Elazığ’da 67 personel alınacak.

Personel dağılımı ise şu şekilde;

Destek personeli (şoför): 2 kişi

Destek personeli (temizlik görevlisi): 17 kişi

Destek personeli (şoför): 2 kişi

Orman muhafaza memuru: 2 kişi

Büro personeli: 8 kişi

Laborant: 3 kişi

Mühendis (ziraat): 16 kişi

Mühendis (gıda): 1 kişi

Mühendis (orman): 2 kişi

Veteriner hekim: 11 kişi

Mühendis (su ürünleri): 2 kişi

Mühendis (balıkçılık teknolojisi): 1 kişi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN