Elazığ il sınırları içerisinde yer alan tüm iç sularda 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Nisan 2021 tarihinde başlıyor. Avlanma yasağı 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. 

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 

  • Avlanma yasağı süresince amatör ve ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yasaklandı. 
  • Yasak süresince yetiştiricilik ve deniz balıkları hariç, diğer iç su balıklarının her ne suretle olursa olsun avlanması, satışı ve nakli yasaklandı.  
  • İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli personel ile kolluk kuvvetleri avlanma yasağı döneminde, Kanun ve Yönetmeliklerdeki yasak, sınırlama ve yükümlülüklere aykırı hareket edenler hakkında İdari Para Cezası uygulayacak.
  • Bu dönem içerisinde koruma ve kontrol faaliyetlerimizin daha etkin ve yaygın olarak yapılabilmesi duyarlı vatandaşlarımızın işbirliği ile mümkün olacak. Bu işbirliğini sağlamak için vatandaşların su ürünleri av yasağı süresince 241 16 16 – 241 17 17 nolu İl Müdürlüğümüz telefonları ile 155 Polis ve 156 Jandarma ihbar hattına bildirimde bulunabilirler. 

    Elazığ su ürünleri avlak sahalarında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülen kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de devam edecek.