Ünlü perakende zinciri Action, mağazalarında satışa sunduğu bir üründe kanserojen madde tespit edilmesi üzerine hızlı bir şekilde harekete geçti. Yapılan testlerde, ürünün içinde izin verilen miktarın çok üzerinde Primer Aromatik Amin (PAA) bulunduğu belirlendi. Bu bulgunun ardından Action, mutfak gereçlerini geri çağırma kararı aldı.

2024 yılının Ocak ayında Action mağazalarında satışa sunulan bu ürünün üreticisi Arovo BV, konuya dair bir açıklama yaptı. Açıklamada, 3 parçadan oluşan setin içeriğinde PAA miktarının yüksek çıkmasının ardından, bu ürünü satın alan müşterilerden kullanmayı derhal bırakmaları istendi.

Gıdalarla Temas Ettiğinde Tehlike Arz Ediyor

Yapılan testlerde, Primer Aromatik Aminlerin (PAA) miktarının yüksek olduğu tespit edildi. Bu maddeler, gıdalarla temas ettiğinde veya ambalaj üzerinden gıdalara geçerek sağlık açısından risk oluşturabiliyor.

Ünlü perakende zinciri Action, belirli mutfak gereçlerinde yüksek miktarda kanserojen madde tespit edilmesi üzerine ürünleri geri çağırma kararı aldı. Müşteriler, satın aldıkları ürünleri herhangi bir Action mağazasına giderek iade edebilirler. Ürün iadesi için fiş zorunluluğu bulunmamaktadır.

GERİ ÇAĞRILAN ÜRÜN HAKKINDA

Ürünün adı: Masterchef Keukengerei-set 3-delig – Kunststof (Masterchef Mutfak Gereçleri)

Ürünün EAN Kodu: 8720791437046

Parti Numarası: 2023-10207