Onlarca ülkede yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster'in İngiltere'deki ITV kanalında yayınlanan versiyonunda ilginç bir olay yaşandı. Geçen haftaki programın yarışmacılarından Maria King, 4 bin sterlinlik soruyu duymayı beklerken programın sonu, yüksek bir korna sesiyle duyuruldu. Sunucu Jeremy Clarkson, yarışmacıya "Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?" diye sordu.

Heyecanla "Gidip üstümü değiştirmem gerekiyor" diye cevap veren King, yaptığı hatayı fark ederek "Bunu söylememem gerekiyordu, değil mi?" diye ekledi.

Kıyafet Değiştirip Ayrı Bölüm Çekiyor Gibi Davranıyorlar

Kim Milyoner Olmak İster'de, her bölümü ayrı ayrı çekmek yerine, aslında tek seferde birden fazla bölüm çekiliyor. Yarışmacılar her bölümün sonunda setten ayrılıp bir saat sonra farklı kıyafetlerle geri dönerek, zamanın geçtiği izlenimini yaratıyorlar.

Sunucu Clarkson ise hatayı şakaya vurarak, "Tam olarak bu anlama geliyor. Kesinlikle haklısınız, yaklaşık 1 saat içinde sizi göreceğim ancak izleyicilerin bildiği kadarıyla eve gidiyorsunuz ve haftaya görüşeceğiz. Yani kesinlikle haklısınız, bu programın sonu, gerçekten de gidip üstünüzü değiştirmeniz gerekiyor ve Maria, 4 bin sterlinden daha ileri gidip gidemeyeceğini görmek için 'bir dahaki sefere' geri dönecek" diye yanıtladı.