İşadamı Demirci'den rant iddialarına cevap

İşadamı Demirci'den rant iddialarına cevap

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci açıklamasında; “Kardeşim Murat Demirci’nin sahibi olduğu Murat Demirci İnşaat tarafından Elazığ’ın yerleşim yeri dışında, mal sahibi ve on bir ayrı kurumun onayı ile kiralanmış bir alanda söz konusu beton santrali kurulmak istedi. Bu noktada kardeşim Murat Demirci’nin, beton santrali alanına imar izni sağlayıp rant elde etmek istediği yönündeki ifadeler bana da ulaştı. Uzun yıllardır Elazığ ve hemşehrilerime tüm bilgi birikimimle yardımcı olmaya çalışırken bu yaşananlar beni ziyadesiyle üzdü.

Bilmenizi isterim ki benim isteğimle, kardeşim Murat Demirci’nin Beton Santrali kurma talebi Elazığ Belediye Meclisi’nde görüşülmeden geri çekildi.

Kardeşim Murat Demirci’nin beton santrali kurma isteğinden bir ay kadar önce bir başka firma tarafından, meşru bir şekilde beton santrali kurması belediye meclisinde onaylandı ve toplumda da bir infiale sebep olmadı. Bir başka beton santrali de gene yasal olarak, Elazığ’da ve Murat Demirci’nin beton santrali kurmak istediği yere çok yakın bir mesafede üstelik imar alanı içerisinde faaliyetini sürdürmektedir. Bu işletme de toplumda bir infiale sebep olmamıştır. Olmamalıdır da. Kanaatimce Elazığ’a yapılacak olan tüm yatırımlar desteklenmelidir.

Amacım her zaman Elazığ’a yatırım yaparak istihdam sağlamaktır. Bugün beton santrali yatırımı yapılsaydı en az 50 kişi iş sahibi olacaktı. Başında bulunduğum Ziver Holding, ülkemizin çeşitli noktalarında faaliyetini sürdürmektedir. Bugüne kadar Elazığ’lı hemşehrilerimin işe alımlarında hep kolaylık gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim.

Elazığ depreminde, muhtarlarımızın bir sorunu olduğunda, dernek ve vakıfların bir ihtiyacı olduğunda, deprem sonrası gönüllü okul yaptırmaktan, Elazığspor’a destek olmaya kadar hep Elazığlıların yanında olma gayretinde bulundum. Telefon numaram herkes tarafından bilinmekte olup, bugüne kadar olduğu gibi tüm hemşehrilerim bana her zaman ulaşabilirler. Yaşanan bu durumun Elazığlı hemşehrilerim tarafından tüm açıklığıyla bilinmesi istedim” dedi.