Haber Turu 04-08-2023

Haber Turu 04-08-2023

PAYLAŞ

Kuzova Derneği’nden Aşure İkramı
Kuzova Derneği tarafından Muharrem Ayı dolayısı ile vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.
Kuzova Derneği tarafından Bingöllüler Derneği’nin de katılımı ile Muharrem ayında aşure ikramı yapıldı.
Poyraz Köyü Camii’nde yapılan aşure ikramına Siyasi Parti, Stk Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Elazığ Belediyesi Yaz Şenliklerinde Sanatçılar Enes Uçkun Ve Serpil Bektaş Sahne Aldı
Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen yaz şenliklerinde Enes Uçkun Ve Serpil Ektaş sahne aldı. Yaz Şenliklerine katılan Elazığlılar doyasıya eğlendi.
Elazığlı vatandaşları yaz boyunca birbirinden farklı etkinliklerle buluşturan Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri devam ediyor.

Kültür Park Amfi Tiyatro’da düzenlenen program yoğun katılımla gerçekleşirken sanatçılar Enes Uçkun ve Serpil Bektaş sahne aldı.

 

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Oturumları Sürüyor
Elazığ İl Genel Meclisi, Ağustos ayı oturumlarına devam ediyor.
İl Genel Meclisi, Ağustos ayı oturumlarına dördüncü birleşimle devam etti. Meclis Başkanlığını İbrahim Şerbet’in yaptığı birleşimlerde gündem maddeleri ve önergeler görüşülerek karara bağlandı.
Birleşimlerde kadro değişiklik cetveli görüşüldü. Madde ile ilgili İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Müdürü İlhami Şahin, meclise bilgi verdi.
Gündemle ilgili meclis üyesi Osman Dilek, maddeye ret oyu kullanacaklarını belirtirken; Mahmut Okçuoğlu’da değişiklik yapılacak kadrolarla ilgili istişare yapılması gerektiğini söyledi.
İl Genel Meclis Üyesi Turgay Aksoy’da madde ile ilgili fazladan kadro ve haksızlık olmadığını söyledi.
Konuşmaların ardından Madde oy birliği ile kabul edildi.
 

Sigara İzmariti Otluk Alanı Tutuşturdu
Elazığ'ın Palu ilçesinde, sigara izmaritinin atılması sonucu otluk alanda yangın çıktı. Yangın çevredeki vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kontrol altına alınıp söndürüldü.
Olay, Palu'nun Zeve mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, yoldan geçen bir kişinin sigara izmaritini atması sonucu otluk alan alev aldı. Yangını gören çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerine haber verip söndürmek için harekete geçti. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin de müdahalesi ile yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Elazığlı Hemşehrimiz Taha Çakmak’a Yeni Görev
Birçok kurumda başarılı çalışmalara imza atan Elazığlı Hemşehrimiz Taha Çakmak, Türkiye Sigorta Genel Müdürü olarak atandı.
Eski Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı, Ziraat Bankasında üst düzey yöneticilik ve BDDK Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulunan Elazığlı Hemşehrimiz Taha Çakmak’a yeni görev.Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini yürüten Atilla Benli’nin yerine birçok kurumda başarılı çalışmalara imza atan Taha Çakmak atandı.
TAHA ÇAKMAK KİMDİR?
1981’de Elazığ’da doğdu.Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 2004 yılında Deloitte Touche & Tohmatsu’da Denetçi, 2005 yılında Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2005-2019 yılları arasında Ziraat Bankası A.Ş.’de Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı İş Tasarımı Yöneticisi, Ankara Perakende Şube Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev aldı.2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.13 Ekim 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanan Çakmak, 28 Temmuz 2023 tarihine kadar bu görevi yürüttü.


Elazığ Taekwondo Takımı Yarı Finalde
Analig Taekwondo Grup Müsabakaları 31 Temmuz -03 Ağustos tarihlerinde Tunceli ilinde düzenlendi.
7 ilden 75 sporcunun katıldığı Analig Taekwondo Grup Müsabakaları Şampiyonasına ilimizi temsilen katılan Erkek takımı Grup İkincisi, Kız Takımı Grup Üçüncülüğü elde ederek Mardin ilinde düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finallerine katılma hakkı kazandı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yaptığı açıklamada, “Tunceli’ de düzenlenen Analig Taekwondo Grup Müsabakalarında takımlarımızın elde ettiği başarılardan dolayı sporcularımızı ve antrenörlerimiz Akın Keleş, Engin Pamuk ve Nihat Yılmaz’ı tebrik eder Türkiye Yarı Finallerinde başarılar dileriz.” denildi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN