02 Mart 2021 tarihinde başlayan yüz yüze eğitim uygulaması nedeni ile ilimizde hizmet veren Özel Öğretim Okullarının yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, öğrenci ve öğretmenlerimizin güvenliği için alınan ve alınması gereken tedbirleri masaya yatırdı.

Hem İçişleri Bakanlığı’nın talimatları, hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen talimatları özel okul müdürlerine anlatan Müdür Gürtürk, yüz yüze eğitim uygulaması esnasında alınması gereken Covid-19 tedbirlerinin istisnasız uygulanması gerektiğini ifade ederek, bir an önce normalleşme adımı atabilmek için tedbirlerden asla taviz verilemeyeceğini ifade etti.

İlimizde İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesinde tüm sınıf düzeylerinde eğitim öğretimin seyreltilmiş bir şekilde başlatıldığını ifade eden Gürtürk; "Çocuklarımız sınıf seviyelerinde iki guruba ayrılarak Pazartesi Salı bir gurup, Perşembe ve Cuma günleri ise başka bir gurup olarak yüz yüze eğitim alacaklar. Çarşamba günleri tüm okullarımızda temizlik ve dezenfektan günü olarak ayarlanacak bugünde ders yapılmayacaktır.
Kalabalık sınıfların ikiye bölünmesi sayesinde okullarımızdaki öğrenci mevcutları asgari seviyeye indirilecek, kalabalık sınıf ve okul ortamının önüne geçilmiş olacaktır.
Bakanlığımız tarafından gönderilen temassız oyunlar öğretmenlerimiz Bugüne kadar okullarımızın % 95’i TSE ile yapılan protokol kapsamında bağımsız denetçilerce denetlenerek Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanmışlardır. Bakanlığımızca tüm okullarımıza temizlik ve dezenfektan malzemesi için ödenek gönderilmiş, okullarımız belirli periyotlarla dezenfekte edilmiştir.
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki şu an tüm okullarımız park ve oyun alanlarından çok çok daha temiz ve güvenli bir hale getirilmiştir. 
Resmi devlet okullarımızda geçerli olan kurallar ne ise bu tüm özel okullarımız için de geçerlidir. Biz denetimlerimizi resmi okullarımızda olduğu gibi özel okullarımızda da rutin bir şekilde sürdürüyoruz. Bu süreçte özel okullarımızın devlet okullarımıza nazaran daha büyük sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. 
Bu sıkıntıları bir an önce aşıp, yüz yüze eğitimin sürdürülebilir hale getirilmesi tek amacımız. Eğer hep birlikte kurallara uyar, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarsak bu zorlukları elbirliği ile atlatacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.