Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Din Öğretimi ve Hizmetleri Çalıştayı-2” açılış programı ile başladı.

 

 

Atatürk Kültür Merkezinde yapılan çalıştaya; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Soner Özgen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, İl Müftüsü İrfan Üstündağ, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir, Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanları, öğretim üyeleri, öğrenciler, Elazığ’da görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri, İmam-Hatip Ortaokulu ve İmam-Hatip Liselerinde görev yapan öğretmenler ile davetliler katıldı.

 

 

Çalıştay Kuranı kerim Tilaveti ile başladı.

 

 

 

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir,  Çalıştayın düzenlemesinde katkı sunana ve destek veren herkese teşekkür ederken, daha büyük organizasyonların düzenlemesini umut ettiğini söyledi.

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, Din Öğretimi Ve Hizmetleri Çalıştayı’nın amacı dolayısı ile çok kıymetli olduğunu ifade etti.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Ahmet İşleyen, böylesi çalıştayları önemsediklerini dile getirdi. 

 

 

Çalıştayla gelecek nesillere önemli kazanımların aktarılacağını söyleyen Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, çalıştayda dokümanların elde edileceğini ifade etti.

 

 

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Elazığ Belediyesi’nin Elazığ’daki vatandaşların manevi hayatında da her zaman yer alan çalışmalar yapmaya devam edeceğini kaydetti. Bilginoğlu, “Sayın Belediye Başkanımız göreve başladığı andan itibaren elbette şehrimizin çok daha güzel yaşanabilir hale gelmesi için bütün projelerini açıkladı. 11 ana başlıkta 100 projenin de üstünde birçok projeyi hayata geçirdi. Sayın Belediye Başkanımız sadece şantiye belediyeciliği değil bir de gönül belediyeciliğini ortaya koyacağını o andan itibaren açıklamıştı. İnsanımızın bütün ihtiyaçlarından yanında olmak için bu gönül belediyeciliğini seferber etmiştir” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Çalıştayda çok sayıda bilim insanı uzmanlık alanlarıyla ilgili sunumlar yaptı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı verdiği konferans sonrası plaket takdim edildi.