ETUDER Kahve Fincanı Müzesi Açılıyor

ETUDER Cumhuriyetin 100. Yılında Elazığ'a yeni bir müze kazandırmak için proje başlattı. Proje ile Türkiye'de benzeri olmayan bir Kahve Fincanı Müzesi Elazığ'da açılacak. Müzenin açılışı 29 Ekim'de yapılacak.

PAYLAŞ

ETUDER Elazığ’da Kahve Fincanı Müzesi açacak.  Açılacak olan müze ile Dünyada marka olan Türk Kahvesi geleneğini yaşatmak amaçlanıyor.

Elazığ Valiliği,  Elazığ İl Özel İdaresi ve Elazığ Turizm Kültür ve Tanıtma Derneği İşbirliğinde açılan müzenin, Harput’ta ETUDER Binasının bir odasında kurulması planlanıyor.

ETUDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bulut, vatandaşın ellerinde bulunan fincanların sergilenmesini istemesi halinde müzede kendi isimleri ile sergileneceğini söyleyerek: “buradan Elazığ halkına duyurumuz, Kahve Fincanı Müzesi’ni 29 Ekim tarihine kadar açmayı planlıyoruz evinizdeki takımı bozulmuş kahve fincanlarına talibiz bizlere 1 tanesini hediye edin sizlerde hatırda kalın hatırlanın. Elazığ halkının kendi müzesine sahip çıkacağına inanıyorum. Fincan teslim yeri Harput Okuma evi burada fincanları teslim alacağız.” Dedi.

Ahmet Bulut, fincan sayısını arttırarak rekor sayıya ulaşmayı istediklerini dile getirdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN