Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi Haberleri

Elazığ Basketbol Camiasının Acı Günü

Elazığ Bölgesi eski klasman basketbol hakemlerinden ve il hakem komitesi üyesi Öğretmen Burhan Kemal Ateş’in babası Fırat Üniversitesinden emekli Adnan Ateş vefat etti.

FÜ’den İftarımı Depremzede Kardeşimle Paylaşıyorum Kampanyası

Fırat Üniversitesi, Ramazan ayına sayılı günler kala Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen illerdeki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

Fırat Üniversitesi 133 Proje ile Türkiye'de 4. Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı. Fırat Üniversitesi öğrencileri ve danışman hocaları tarafından 2209-a programına sunulan 232 proje önerisinden 133 tanesi kabul edilerek, 2209-a projelerinde Türkiye’de 4. oldu.

Diyabetli Hasta Sayısının 2045 Yılında 780 Milyona Çıkacağı Öngörülüyor

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Diyabetik Ayak Kliniğinde tedavi gören hastaların farkındalığını arttırmak amacıyla Fırat Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kader Uğur’un tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Aday Adayı Olmak İçin Görevinden İstifa Etti

Fırat Üniversitesi eski rektörü, Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, AK Parti’den Elazığ milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

F.Ü'de Yapay Zeka ve Veri Bilimi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Fırat Üniversitesi'nde (F.Ü) TÜBİTAK BİDEN 2237-A kapsamında Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi hazırlama eğitimi düzenlendi.

Obezite 1980 yılından günümüze kadar iki kat arttı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonunda 4 Mart Dünya Obezite Günü dolayısı ile etkinlik düzenlendi.

Fırat Üniversitesi’nde Milli Şuur Açısından Mehmet Akif Ersoy Konulu Konferans Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İstiklal Marşı'mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıl dönümünü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma günü etkinlikleri kapsamında Milli Şuur Açısından Mehmet Akif Ersoy konulu konferans düzenlendi.

FÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesinin İhale Tarihi Belli Oldu

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi’nin inşası için yapılacak olan ihale 13 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Başkan Taşkın, FÜ Personelleri İçin Konut Talebinde Bulundu

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’a Fırat Üniversitesi personeli için konut talebinde bulundu.

Esen: Sedef Hastalığı Halk Arasında Sıkça Görülen Bir Hastalıktır

Fırat Üniversitesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Esen, halk arasında sıkça görülen Sedef Hastalığı hakkında bilgiler verdi.

Elazığ TSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Öğrencilerin imal ettiği sobalar deprem bölgesine gönderildi

Elazığ'da öğrenciler tarafından imal edilen çok sayıda odun sobası Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere gönderildi.

Fırat Üniversitesi Elazığ ve Deprem Bölgelerinde Yapılan Çalışmaları Açıkladı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Elazığ’da ve deprem bölgelerinde üniversitenin yaptığı çalışmaları paylaştı.

Rektör Göktaş, tüm doktorların hastaneye çağrılması talimatını verdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesinde görev yapan tüm doktorların hastaneye çağrılması talimatını verdi.

F.Ü Hastanesinde tüm sağlık hizmetlerinin kesintisiz devam ettiği açıklandı

Kahramanmaraş'taki 7.4'lük deprem nedeniyle F.Ü Hastanesinde bazı bölümlerde sıva çatlakları ve dilatasyon bağlantılarında dökülmeler meydana geldi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, hastanede tüm sağlık hizmetlerinin kesintisiz devam ettiğini açıkladı.

F.Ü Rektörlüğünden idari izin kararı!

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlüğü, Elazığ’da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Fırat Üniversitesinde çalışan hamile, engelli, diyaliz hastaları ile kalp, böbrek yetmezliği ve kanser gibi hastalığı olan personellere 2 günlük idari izin verdi.

Yarım kalan inşaat için yeniden ihale yapılacak

Elazığ'da inşaatı yarım kalan Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesinin tamamlanması için Mart ayında yeni bir ihale yapılacağı açıklandı.

Emekli Olan Personeller Törenle Uğurlandı

Fırat Üniversitesi Hastanesinde emekli olan personeller törenle uğurlandı.

Kırmızıgül: Bağımlılığın nedeni olarak tek bir etkenden söz etmek güçtür

Fırat Üniversitesi Hastanesi Konferans Salonunda Bağımlılıkla Mücadele ve Madde Kullanım Bozukluğunda Acil Yaklaşım konulu madde bağımlılığına yönelik Suçlu Kim temalı etkinlik düzenlendi.

Fırat Üniversitesi 198 Sözleşmeli Personel Alacak

Fırat Üniversitesi, 198 sözleşmeli personel alımı yapacak.

F.Ü Hastanesinde Radyasyon Güvenliği Konulu Eğitim Semineri Düzenlendi

Fırat Üniversitesi Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarına yönelik ‘Radyasyon Güvenliği ve Radyasyondan Korunma’ konulu eğitim sunumu gerçekleştirildi.

Aydın: Gereksiz Antibiyotiklerden Kaçınılmalıdır

Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Yenidoğan Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa AYDIN, çocuklardaki enfeksiyon hastalıkları ile ilgili bilgiler verdi.

Türk Ocakları Elazığ Şube Başkanlığına Doç. Dr. Haykır Seçildi

Türk Ocakları Elazığ Şubesinin 11. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kongrede Türk Ocakları Elazığ Şube Başkanlığına Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yavuz Haykır seçildi.

2 boyutlu tasarım kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Tasarım İnovasyon Eğitim Merkezi ve Fırat Üniversitesi Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle 2 boyutlu tasarım kursu düzenlendi. Kursu başarıyla tamamlayan 38 kursiyere sertifikaları verildi.

Fırat Üniversitesi Spor Müsabakalarında 208 Üniversite Arasında 11. Oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2021-2022 sezonu madalya sıralamasını açıkladı. Fırat Üniversitesi spor müsabakalarında toplamda 47 madalya alarak 208 üniversite arasında 11. oldu.

Müzik Dinletisi Hastalara İlaç Gibi Geldi

Fırat Üniversitesi Hastanesi Nöroloji bölümünde yatan hasta ve hasta yakınlarına moral ve motivasyon amaçlı kısa bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Yangın Tatbikatı Yapıldı

Fırat Üniversitesi Hastanesinde geniş kapsamlı yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Sosyal Sorumluluk Projelerine Katılan Üniversite Öğrencilerine Teşekkür Belgesi Verildi

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde görev alan ve projeleri başarıyla tamamlayan öğrencilere ve akademik danışman hocalara teşekkür belgesi verildi.