Esnaf Haberleri

Esnaf Haberleri

Kumru yuvası için sobayı yakmıyor

Elazığ'da yaklaşık 1 ay önce soba borusunun üzerine yuva yapan iki yavru kumru nedeniyle soba yakmayan sanayi esnafından oto elektrik ustası Ersin Polat, ''Hemen her sene geliyorlar. Bu sene ikinci defa geldiler. Yuva yaptı ve kış ayına denk geldiği için yuvayı bozmak istemedik. Sobayı yakmıyoruz, montlarımızla çalışıyoruz'' dedi.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Elazığ'da vatandaşlarla bir araya geldi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Elazığ'da Cumhuriyet Meydanı ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanında incelemelerde bulunup esnafla bir araya geldi.

Milletvekili Ağar Esnafı Ziyaret Etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Elazığ'da Kapalı Çarşı esnafını ziyaret etti.

Milletvekili Demirbağ, Kapalı Çarşı Esnaflarıyla Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Tarihi Kapalı Çarşı esnaflarıyla bir araya geldi.

Elazığ TSO Başkan Adayı Şekerdağ, Sanayi Sitesi esnaflarıyla bir araya geldi 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Ali Şekerdağ, ilimiz ekonomisinin can damarlarından olan sanayi sitesi esnaflarıyla bir araya geldi. Yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyarette esnaflar tek tek gezilerek görüş alışverişinde bulunuldu.

Kameralara aldırış etmeden 80 esnafın bulunduğu pasajın elektrik ve internet kablolarını çaldı

Elazığ'da bir hırsız, 80 esnafın bulunduğu pasajda güvenlik kameralarına aldırmadan elektrik ve internet kablolarını çaldı. O anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Kovancılar’da Fırıncılara Hijyen Eğitimi Verildi

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası tarafından fırıncı esnaflarına hijyen eğitimi verildi.

Sokak ortasındaki mezarı görenler durup dua okudu, gerçek ise bambaşka çıktı

Elazığ'da sokak ortasındaki mezarı gören vatandaşlar hayrete düştü. Bazıları türbe sanıp başında dua okurken, mezarın esnafın kendi aralarında bir şaka olarak tadilat sırasında çıkan toprağa mezar süsü verdikleri ortaya çıktı.

Görenler bir daha baktı, betonların arasında nasıl yetiştiğine anlam veremediler

Elazığ'da beton yapıların arasında yetişen karpuzlar, hem yetiştiği yer hem de uzunluğu ile görenleri hayretler içinde bıraktı. Çevredeki esnaf ve vatandaşların itina ile baktığı karpuzlar, düşmesinin önlenmesi için fileye bağlanıp asıldı.

Milletvekili Ağar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz İle Esnafı Ziyaret Etti

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile birlikte Elazığ Gazi caddesinde esnafı ziyaret etti.

İYİ Parti Teşkilatı Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

İYİ Parti Elazığ il teşkilatı esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve sıkıntıları dinledi.

Elazığ'da ikinci el ve spotçular, dört gözle öğrencileri bekliyor

Yaklaşık 48 bin üniversite öğrencisinin eğitim göreceği Elazığ'da ikinci el ve spot eşya satan esnaflar, iş yerlerine malzemeleri doldurarak dört gözle öğrencilerin gelmesini beklemeye başladı.

Berber ve Kuaförler Tatil Günlerine Kendi Karar Verecek

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası üyeleri, haftada bir gün tatil gününü seçimle kendi karar verecek.

Elazığ’da Yeni Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Kuruluyor

Elazığ’da yeni bir esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi kuruluyor kurucu başkanlığını da Özer Macit yapacak.

Gülhan: Kantinlerimiz sorunsuz olarak başlayacak

Elazığ Kantinciler Esnaf Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gülhan, Elazığ’da bulunan tüm kantinlerin yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduklarını ifade ederek yeni öğretim yılının eğitim camiasına ve esnaflara hayırlı olması diledi.

Traktör Esnafı Sitesinde çalışmalar tamamlanmak üzere

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın, traktörcü esnafını tek çatı altında toplamak ve daha modern bir ortamda ticaret yapmalarına imkan sunmak amacıyla projelendirdiği Elazığ Belediyesi Traktör Esnafı Sitesinde inşa çalışmaları tamamlanmak üzere.

Özdoğan: Ulusal Marketlere Dur Demek Lazım

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, yeni eğitim öğretimin yılının başlamasına sayılı günler kaldığını ifade ederek ulusal marketlerin kırtasiye ürünlerinin satmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Ulaş'tan yerel esnafa destek çağrısı

Velilerin okul alışverişlerini yerel esnaftan yapmasını isteyen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, 'Tüm kazancı bu şehre yatırım olarak geri dönen yerel esnafımıza Elazığlı vatandaşlarımız sahip çıkmalı ve alışverişlerinde tercihlerini yerel esnaftan yana kullanmalı' dedi.

Korsan Emlakçılara Taviz Yok

El-Aziz Emlakçılar Derneği Başkanı Nuri Gülyüz ve Karma Esnaf Odası Başkanı Hakan Albayrak korsan emlakçılara kesinlikle taviz vermeyeceklerini ve korsan emlakçıların isimlerini resmi kurumlara vereceklerini söylediler.

Başkan Şerifoğulları: 'Göreve geldiğimiz günden itibaren Kapalı Çarşı ve çevresinde hummalı bir çalışma başlattık'

Tarihi çarşıda yürütülen her çalışmayı titizlikle incelediklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Amacımız hem çarşıda dükkanı bulunan esnafımıza hem de oradan alışveriş yapan veya turistik amaçlı ziyaret eden vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren Kapalı Çarşı ve çevresinde hummalı bir çalışma başlattık' dedi.

Gülyüz: Esnafımız Destek İstiyor

El-Aziz Emlakçılar Derneği (EL-ZEMDER) Başkanı Nuri Gülyüz, Emlakçılık mesleğinin zor günler geçirdiğini ifade ederek tüm esnaflara olduğu gibi emlakçılara da destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Gurbetçiler, Kapalı Çarşı esnafına merhem oldu

Yurt dışından memleketleri Elazığ'a gelen ve dönüş hazıklarına başlayan gurbetçiler, alışveriş için tarihi Kapalı Çarşı'ya akın edince esnafın da yüzü güldü.

Başkan Şerifoğulları mahalle ziyaretlerini sürdürüyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, esnaf, vatandaş ve mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Ulaş: Esnafın Yaşaması İçin Hükümetimizin Desteği Şart

Son yıllarda yaşanan yüksek enflasyon ile birlikte girdi maliyetlerinin artması ve vatandaşların alım gücünün azalması nedeniyle küçük esnafların iş yapamaz hale geldiğini belirten Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, 'Kobi olarak tabir ettiğimiz küçük ve orta büyüklükteki işletme sahiplerimiz kendi Bağ-Kur primlerini çalışanlarının SGK primlerini ödeyemez hale gelmiştir. Esnaf aldığı yüksek faizli kredilerle günü kurtarmanın telaşındadır. Hükümetimizden sosyal güvenlik primlerinde indirim ve faizsiz kredi talep ediyoruz' dedi.

2 yıl aradan sonra işleri açıldı, hac malzemesi satan esnafın yoğunluğu başladı

Elazığ'da pandeminin bitmesinin ardından kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları hac malzemeleri satan esnafın yolunu tuttu. 2 yıl aradan sonra işleri açılan esnaf, gece geç saatlere kadar mesai yapıyor.

Devlet dairesinden emekli oldu, takım elbisesinden emekli olamadı

Elazığ'da yaşayan Bağlı Namlı, 2014 yılında devlet dairesinden emekli olmasının ardından takım elbisesiyle 8 yıldır hat şoförlüğü yaparak çevredeki esnaflara da örnek oluyor.

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin Başkanı Belli Oldu

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi.

Havabulut: Vergi kaçıranlara fırsat verilmesin

Elazığ Elektronikçiler Fotoğrafçılar ve Saatçiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Havabulut,  resmi işlerden kaçan, vergisi, esnaf kaydı olmayan korsan satıcıların peşlerini bırakmayacaklarını söyledi.

Tarihi Kapalı Çarşıda Ramazan hazırlığı başladı

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Elazığ'ın tarihi Kapalı Çarşı'sında esnaf, hazırlıklara başladı.

Albayrak: Tüm kurumlar kayıt dışına karşı etkin önlemler almalıdır

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Karma Odası Başkanı Hakan Albayrak, korsan olarak tabir edilen kayıt dışına karşı olduğunu ve korsanla mücadeleden taviz vermeyeceğini ifade etti.