Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri

Sosyal Zincir, ETSO Ev Sahipliğinde Elazığ’da Üreticilerle Buluştu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde kalkınma için İnovasyon Derneği’nin düzenlediği üretici buluşmaları toplantısı gerçekleştirildi.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısı Yapıldı

TOBB Elazığ Genç Girişimciler Kurulu toplantısı, Etso Başkanı İdris Alan’ın katılımıyla yapıldı.

Başkan Alan: Fiyat Farkı ve Fesih Hakkına İvedi Çözüm Bekliyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, kamuya iş yapan oda üyelerinin fiyat farkları ve fesihlerden doğan problemlere yönelik ivedi çözüm beklediklerini söyledi.

Başkan Alan: TOGG’u Bünyemize Katmanın Gururunu Yaşıyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet aracı olarak kullanacağı, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’na teslim edildi. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan TOGG ile ilgili izlenimlerini paylaştı.

Elazığ Teknova OSB’de Yatırımcı Sayısı Artıyor

Elazığ TEKNOVA OSB'de yatırımcı talepleri iki ayda ikiye katlandı. Son değerlendirmeler sonucunda 34 yatırımcının talepleri, Elazığ TEKNOVA OSB Sanayi Parseli Ön Tahsis Komisyonu tarafından incelenip yönetim kuruluna onay için sunuldu. Toplamda ise 89 yatırımcının talepleri değerlendirilerek arazi tahsisleri gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Yeğin Başkan Alan İle Bir Araya Geldi

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret etti.

ETSO Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

ETSO Eylül ayı meclis toplantısına katılan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, yeni yatırımcılara kapılarının açık olduğunu söyledi.

ETSO’da Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı Ve Belge Töreni Yapıldı

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası’nda Mesleki Yeterlilik Bilgilendirme Toplantısı Ve Belge Töreni yapıldı. Törene Eski Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de katıldı.

Başkan Alan: Elazığ'ın İhracat Performansı Sürdürülebilir Bir Yükselişte

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Ağustos Ayı İhracat verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, rakamların umut verici olduğunu ifade etti.

Mimarlar Ve Mühendisler Elazığ TSO’da Bir Araya Geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan başkanlığında 10. Meslek Grubuna mensup üyeler ile gerçekleşen toplantıda müzakere edilen kent sorunlarına ilişkin çözüm önerileri kapsamında, meslekî ortak aklı daha efektif işletecek misyon ortaklıklarını hayata geçirmek amacıyla Mimarlar ve Mühendisler Platformunun kurulması kararlaştırıldı.

Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi Ön Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, M.Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu'nun katılımlarıyla Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Öncülüğünde gerçekleştirilen 'Elazığ Tarımsal Kalkınma Projesi' Ön Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti.

Bakan Kacır Elazığ’ı Müjdeye Boğdu

Elazığ programı kapsamında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Meslek Komiteleri ve Üyeleri ile bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı M.Fatih Kacır, İdris Alan tarafından kendisine sunulan Elazığ İş Dünyası talep ve beklentiler raporunu inceleyerek müjdeleri birbiri ardına sıraladı.

Bakan Kacır, İş Dünyasıyla Bir Araya Geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek sorunları ve talepleri dinledi.

Başkan Alan: Teminat Zorunluluğu SGK Prim Taksitlendirmelerinin Önüne Geçiyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, istenilen teminatın SGK prim ödemelerinin mağduriyet oluşturduğunu ifade etti.

Başkan Alan: Eğitim Sektöründe Büyüyen Maliyetler ve Öğrenci Ücretlerinin Sınırlamaları Zorluk Yaratıyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi Üyesi Tuba Demirkıran, Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile bir araya gelerek özel eğitim sektörünün sorunlarını aktardı. ETSO Başkanı İdris Alan, Maliyet artışlarına karşın destek programlarının olmayışının sektörü zora soktuğunu söyledi.

Teknova OSB’de Bin Kişilik İstihdam Hedefiyle Tekstil Yatırımı Gerçekleşecek

İstanbul’da tekstil alanında faaliyetlerini sürdüren Esteks A.Ş firma yetkilisi Engin Öner, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile yaptıkları ikili görüşmeler neticesinde TEKNOVA OSB’de yatırım yapma kararı aldıklarını açıkladı. Yapılacak bu yatırım ile Elazığ’da bin kişilik istihdam kapısı açılacak.

Başkan Alan, Ekonomi Şurası’nda Elazığ Ve Deprem Bölgesi’nin İş Dünyası Adına Seslendi

Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurasında depremden etkilenen 11 ilin iş dünyası adına seslendi.

Başkan Alan, TOBTİM Yönetimi İle Birlikte Bakan Bolat’ı Ziyaret Etti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBTİM Yönetim Kurulu Üyesi İdris Alan, TOBTİM Yönetimi ile birlikte Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak Üyelerin problemlerini iletti.

Başkan Alan Ekonomi Şurası’na Katılacak

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşecek Ekonomi Şurası’na katılacak.

Akaryakıt Sektörünün Sorunları TOBB ve EPDK’ya Rapor Halinde Sunulacak

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Akaryakıt Sektörünün sorunlarını rapor haline getirerek TOBB ve EPDK’ya yazılı ve sözlü olarak ileteceklerini açıkladı.

Başkan Alan’dan Motofest’e destek

Global Mobis Derneği Başkanı Sercenk Emiroğlu ve Eşi Nergis Emiroğlu Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek 17-20 Ağustos tarihlerinde 2.si düzenlenecek olan 2. Ağın Motofest Festivali hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Başkan Alan: Yüksek Cezalar Üyelerimizin Belini Büküyor

Elazığ’da faaliyetlerini sürdüren Restoran ve Tekel Bayii temsilcileri, Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Cebrail Top ile birlikte Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek yaşadıkları problemleri aktardılar.

Kuaförler Odasından Başkan Alan'a ziyaret

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu ve Üs Fuar Fair Genel Müdürü Ülker Selviler, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan'ı ziyaret ederek, 3,4,5 Eylül'de Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan Beauty Life Expo Elazığ Fuarı hakkında bilgiler verdiler. 

Üyelere Özel İndirim Protokolü Uygulandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Özel Yediçınar Okulları arasında indirim protokolü imzalandı. Protokole göre Oda Üyeleri okul ücretlerinden indirimli faydalanabilecek

Başkan Şerifoğulları, ETSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısının Konuğu Oldu

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası temmuz ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda 2020 -2023 yıllarında meydana gelen depremlerin iş dünyasına etkileri, iş dünyasının ekonomik alt yapı problemleri masaya yatırıldı

Meslek Komite Toplantıları Başkan Alan’ın Katılımıyla Gerçekleşti

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, gruplar halinde Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ile bir araya geldi.

Başkan Alan: Mücbir Sebep Hali Elazığ’da Da Uzatılmalıdır

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, belirli il ve ilçelerde uzatılan Mücbir Sebep Halinin Elazığ'ı da kapsaması gerektiğini ifade etti.

Başkan Alan, ICC Genel Kurul’a Katıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi (ICC Türkiye) 69. Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

Başkan İdris Alan’a Önemli Görev

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Başkan Alan: Hemşehrilerimizin İçi Rahat Olsun

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, 11 ilin MTV ek vergisinden muaf tutulmadığı söylentilerine yanıt verdi.