Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Şavak-Der Kadın Kolları Mevlid Programı Düzenledi

14 Mayıs Anneler Günü münasebetiyle Şavak-Der Kadın Kolları tarafından şehitler ve depremde hayatını kaybedenler için mevlid-i şerif okutuldu.

Malatyalı Depremzedelerden Elazığ İHH’ya Teşekkür

Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Malatya’da depremin ilk anından buyana sürdürülen aşevi ve sıcak yemek yardım hizmeti tamamlandı. Yardımların gıda kolisi ve ihtiyaç malzemelerinin temini şeklinde devam edeceği açıklanırken Malatyalı depremzedeler İHH’ya teşekkür ettiler

Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban: Elazığ Sahipsiz Değildir

Elazığ Bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, bugün resmi gazetede yayınlanan depremden etkilenen yerlerde kamu personeline tazminat kararı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Elazığ AFAD Ekibi Kahramanmaraş’ta Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor

Kahramanmaraş depremlerinin ardından Kahramanmaraş iline görevlendirilen Elazığ AFAD Şube Müdürü Teymen ŞİMŞEK, Şef İrfan ÖZEN, Arama ve Kurtarma Teknisyenleri Hikmet ABA, Ergül YILMAZ ve Ferhat AY, bölgedeki çalışmalarıyla çalışmalarıyla göz dolduruyor.

Nazırlı: Muhalefet Söyledi Diye Değil Milletimiz Hak Etti Diye Hizmetler Yapılıyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı, Türkiye genelinde bugüne kadar yapılan 1,2 milyon konutun, Elazığ’da yapılan 25 Bin TOKİ konutuyla birlikte deprem bölgesinde temeli atılan 45 bin konutun muhalefetin söylemiyle değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete olan hizmet sevdasıyla yapıldığını söyledi.

Prof. Dr. Görür: Elazığ’dan Hatay’a Kadar Küçük, Orta Boyutlu Depremler Olabilir

Elazığlı Deprem uzmanı ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Elazığ’dan Hatay’a kadar kırılmamış fay veya fay kesimlerinde küçük-orta boyutlu depremler olabileceğini söyledi.

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver: TOKİ Konutlarındaki Tüm Eksiklikler Giderilecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver, 2020 yılında meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından TOKİ marifetiyle yapılan 24 bin 83 konutun şehrimizde güvenli yaşam alanı oluşturduğunu belirterek, 'Ancak bu konutlardaki çevre düzenlemesi, altyapı, sosyal donatı ve binalarda yaşanan bir takım eksiklikler halkımızı huzursun etmesin. 14 Mayıs sonrası ilk 5 ay içerisinde tüm bu sorunların üstesinden gelebilecek dirayete sahibiz' dedi.

Elazığ’da 3.4 Büyüklüğünde Deprem

Elazığ’da merkez üssü Küşhane Köyü’nde 3.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Vali Toraman, Depremzedelerle Bir Araya Geldi

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, KYK yurtlarında misafir edilen depremzede vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı.

Elazığ’da Peş Peşe 2 Deprem

Elazığ’da merkez üssü Sivrice olan 2.8 ve 3.0 büyüklüğünde art arda 2 deprem meydana geldi.

Vali Toraman depremin ardından açıklama yaptı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ'da bugün saat 01.44'te meydana gelen Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 4.6 büyüklüğünde depremin ardından açıklama yaptı. Vali Toraman, şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumun tespit edilmediğini belirtti.

Elazığ'da 4.6 Büyüklüğünde Deprem

Son Dakika... Elazığ''da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ Yetimler Vakfı’ndan 85 Yetim Aileye Nakdi Yardım

Yetimler Vakfı Elazığ Şubesi yetim ailelere ve Malatya’da depremzedelere yardım ulaştırmaya devam ediyor.

ELMÜTDER’den En Güzel Hediye

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği (ELMÜTDER)Başkan Yardımcısı Gürkan BULUT, Yürütme Kurulu Üyeleri Erkan AKPINAR ve Furkan YÜKSEL ile birlikte çeşitli deprem bölgelerinden Ahmet Kabaklı Yurduna gelen depremzedeleri ziyaret etti.

Depremde Vefat Edenler İçin Mevlid Programı Düzenlendi

Elazığ’da, 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için mevlid okutuldu.

Milletvekili Erol: Depremde Evi Yıkılan Hak Sahiplerinden 5 Kuruş Para Alınmayacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin açıklamalarda bulunarak 24 Ocak depreminde evleri ağır hasar gören ve yıkılan hak sahiplerinden para alınmayacağını söyledi.

Manisa Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği İftar Programı Düzenledi

Manisa Elazığlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından geleneksel hale gelen iftar programı bu yıl da düzenlendi. Manisa’da yaşayan Elazığlılar ve depremzedeler iftarda buluştu.

GSB Yurtlarında Depremzede Vatandaşlara Sinema Etkinliği

Depremzedelere sıcak yuva olan ve olmaya devam eden GSB Elazığ yurtlarında çocuklarla sinema etkinliği gerçekleştirildi.

İstanbul Elazığlılar Dayanışma Derneği’nden Depremzedelere Yardım Kolisi

İstanbul Elazığlılar Dayanışma Derneği, yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Deprem Komisyonu, Ön Çalışmalarını Tamamladı

Elazığ Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı'nda alınan karar gereği kurulan Yapı ve Deprem Uygulama Araştırma Komisyonu, depremler konusunda yapı, zemin ve denetim üzerine hizmet veren sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve diğer kurum ve kuruluşların katılımı ile gerçekleştirdiği çok yönlü çalışmalarını tamamlayarak raporlarını meclise sundu.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi Malatya’da İftar Programı Düzenledi

6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilde yıkıma sebep olan büyük depremin yaralarını sarmak adına toplanan yardımlar, Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi'nin Sosyal Sorumluluk Komisyonu tarafından 1000 kişilik iftar yemeği olarak Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Çukurdere Mahallesi'nde verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'a Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından yapılacak deprem konutlarının temel atma törenine katılmak üzere Elazığ’a geldi.

Elazığ’da 29 Binanın Yıkımı Tamamlandı

Elazığ’da depremden hasar alan ve acil yıkım kararı çıkan 30 binadan 29’unun yıkımı tamamlanarak enkazı kaldırıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT Elazığ MEB AKUB Ekibini Tebrik Etti

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, deprem bölgesinde önemli çalışmalara imza atan Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği MEB AKUB üyelerini kabul etti.

Özdoğan: Esnafın sorunlarına kayıtsız kalmayalım

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, esnafların çok zor günler geçirdiğini ifade ederek son yaşanan deprem sonrası Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesinin esnafa faydası olmadığını söyledi.

Elazığ'da Depremzede Çocuklar İçin Etkinlik Düzenlendi

Gönül Köprüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği depremden etkilenen çocuklara yaşadıkları travmayı unutturmak için bir etkinlik düzenledi.

Alacakaya’da 3,6 Büyüklüğünde Deprem

Elazığ’da merkez üssü Alacakaya olan 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Elazığ Belediyesi Tarafından 2. Çocuk Festivali Düzenleniyor

Elazığ Belediyesi ve Playland Eğlence Merkezi tarafından depremden etkilenen çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturmak için Playland 2. Çocuk Festivali düzenlenecek.

Milletvekili Demirbağ Yurtta Kalan Depremzedelerle Bir Araya Geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ İzzetpaşa Kız Öğrenci Yurdu'ndaki depremzedelerle bir araya gelerek taleplerini dinledi.