Ağın Haberleri

Ağın Haberleri

Sağlık Müdürü Polat: En Ücra Köylerimize Sağlık Hizmeti Götürüyoruz

Mobil Sağlık Ekipleri ile hastaların ayağına gittiklerini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, '2 araç, bir doktor ve 5 sağlık personelinde oluşan ekiplerimiz ile en ücra köylerimize sağlık hizmeti götürüyoruz' dedi.

Ağın ilçesinde 142 Konut ve Ticaret Merkezi Yapılacak

Ağın’daki 142 Adet Konut ve 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi'nin, İnşaat ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işinin ihalesi 6 Kasım’da yapılacak.

Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlıklarında Bayrak Değişimi

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir tarafından Ağın, Karakoçan, Maden Ve Sivrice Kadın Kolları Başkanlıklarına atama yapıldı.

Milletvekili Açıkkapı: Güçlü Elazığ, Güçlü Türkiye İçin Var Gücümüzle Çalışacağız

Türkiye'nin 2053 vizyonunu şekillendirecek olan 12. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu. AK Parti Elazığ Milletvekili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Ejder Açıkkapı, yeni kalkınma planının Türkiye'nin geleceğini aydınlatma adına önemli bir kılavuz olacağını söyledi.

Milletvekili Açıkkapı: Türkiye Yüzyılının Parlayan Yıldızı Elazığ Olacak

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, 1 Ekim itibarıyla başlayan yeni yasama yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak Türkiye yüzyılının parlayan yıldızının Elazığ olacağını vurguladı.

Milletvekili Açıkkapı'dan gençlere müjdeli haber

AK Parti Elazığ Milletvekili , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Ejder Açıkkapı, deprem bölgesindeki gençlerle başlayacak pilot proje ile evlenecek gençlere faizsiz kredi imkanı sağlanacağını söyledi.

Milletvekili Işıkver: İki İlçeye Hastane Sözü Aldık

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek, her iki ilçenin İlçe Devlet Hastanelerinin yapım süreciyle ilgili girişimlerde bulundu.

MHP İlçe Kongrelerini Gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi, Ağın, Keban, Maden, Sivrice, Palu ve Kovancılar’da ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. Kongrelerde bazı ilçelere yeni başkanlar atandı, bazı ilçelerde de başkanlar yoluna devam etti.

Elazığ'da kavurucu sıcaklar devam edecek

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'da hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağını duyurdu.

Başkan Alan’dan Motofest’e destek

Global Mobis Derneği Başkanı Sercenk Emiroğlu ve Eşi Nergis Emiroğlu Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek 17-20 Ağustos tarihlerinde 2.si düzenlenecek olan 2. Ağın Motofest Festivali hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Çay Ocağına Silahlı Saldırı Düzenleyen 2 Kişi Tutuklandı

Elazığ’da Sanayi Mahallesinde bir çay ocağına silahlı saldırı düzenleyen şahıslar yakalandı. Adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Elazığ il genelinde 10 saat süreyle su kesintisi yaşanacak

Elazığ Belediyesi, kent genelinde 10 saat süreyle su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Meteorolojiden sıcak hava uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ’da hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağını açıkladı. 

Başkan Şerifoğulları Elazığ’a Altın Çağını Yaşattı

Türkiye’nin en genç ve dinamik Belediye Başkanlarından biri olan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 4,5 yıllık hizmet döneminde Elazığ’a kazandırdığı projelerle kente adeta altın çağını yaşattı.

Ağın’da Nohut Hasadı Başladı

Etkinliğe İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan ve üyeleri ile üreticiler katıldı.

Devrilen Traktörün Altında Kalan vatandaş Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Ağın ilçesinde traktörün altında kalan vatandaş hayatını kaybetti.

Elazığ'da Üç Mahallede Su Kesintisi Yaşanacak

Elazığ Belediyesi, Elazığ merkez Rızaiye Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi ve Yeni Mahalle'de su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Perşembe ve Cuma Günlerine Dikkat! Sıcaklık 40 Derece olacak

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'da hava sıcaklığının hafta sonuna kadar artacağını, Perşembe ve Cuma Günleri sıcaklığın 40 dereceyi bulacağını duyurdu.

Bahşi’den Ara Zam Açıklaması

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, memur maaşlarına yapılacak olan ara zamla alakalı değerlendirmelerde bulunarak: iyileştirmelerle Türkiye yüzyılına yakışır şekilde tamamlanacağına inanıyoruz dedi.

Milletvekili Keleş’in Girişimleriyle Elazığ'da Hububat Alımı 5 Temmuz'da Başlayacak

2023 yılı hububat alım süreci ile ilgili Elazığlı çiftçilerden gelen yoğun talepler üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile görüşen AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş yetkililerle görüşmesinin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alımlarının 5 Temmuz'da başlayacağını açıkladı.

Milletvekili Işıkver, Ağın’da Vatandaşlarla Buluştu

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Ağın’da vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye Şampiyonu

Okul Sporları Hentbol müsabakalarında şehrimizi temsil ederek Türkiye Şampiyonu olan Doğukent Ortaokulu Hentbol Takımı şehrimize getirdiği şampiyonlukla birlikte ayağının tozuyla Antalya Alanya’da düzenlenen Hentbol Açık Alan müsabakalarında Şampiyonluğu kimseye kaptırmadı. 

Ağın Belediyesi’nden 10 Dönümlük Üzüm Bağı

Ağın Belediyesi’nin taşınmaz alanına kazandırılan üzüm bağı yapılan bakım sonucu MOTOFEST’te ziyaretçilere ikram edilecek.

Ağın’daki Depremzedeler İçin Lojman Hazırlanıyor

6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından Ağın İlçesi’ne yerleşen depremzedeler için Belediye Başkanı Ali Uslu, depremzedeler için geçici barınma merkezi oluşturdu.

Kaya Karakaya Ortaokulu’nda Kütüphane Ve Sanat Sokağı Açıldı

Elazığ’da Kaya Karakaya Ortaokulu kütüphane ve sanat sokağının açılışı gerçekleştirildi.

AK Parti Milletvekili Adayı Açıkkapı: Elazığ halkı, meclis çoğunluğumuz olmasın diye kurulan kirli tezgahı darmadağın edecek

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, Elazığ’da ortaya atılan “Recep Tayyip Erdoğan’a oy verin, milletvekillerine vermeyin” algısının vatandaş nezdinde kabul görmediğini belirterek, 'Elazığ halkı, meclis çoğunluğumuz olmasın diye çıkarılan algıyı bozacak ve kurulan kirli tezgahı darmadağın edecek.' dedi

MHP Milletvekili Adayı Işıkver: Kamu-Sen Üyelerinin Mağduriyetine Seyirci Kalmayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver Kamu-Sen Üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada 14 Mayıs sonrası hiçbir Kamu-Sen Üyesi’nin yaşadığı mağduriyete seyirci kalınmayacağını söyledi.

AK Parti Milletvekili Adayı Açıkkapı: Muhalefet 3 Okulla Övünüp Devasa Yatırımları Yok sayıyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, muhalefetin Elazığ’da yapacağı 3 okulla övünüp şehrimize AK Parti tarafından yapılan 21 yıllık devasa hizmetleri yok saydığını ve bunları görmezden geldiklerini ancak milletin bu algılara kanmayacağını söyledi.

AK Parti Milletvekili Adayı Açıkkapı: Şehrimize fayda sağlayacak her yatırımın takipçisi olacağız

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, Milletvekili olduğu dönemde Elazığ’a ve Harput’a kazandırdıkları Uluslararası Harput Diyanet Külliyesinin, şehrin kültürel ve ekonomik gelişimine önemli katkı sağladığını belirterek, Elazığ’a faydası olacağına inandıkları bu ve benzeri yatırımların şehre kazandırılması için gereken ne varsa yapacaklarını söyledi. 

MHP Milletvekili Adayı Işıkver’e instagram canlı yayında yoğun ilgi

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ 1. Sıra milletvekili adayı Semih Işıkver İnstagram canlı yayında her yaştan vatandaşın çok yoğun ilgisini gördü. 5 ayrı telefon hattı üzerinden gelen sorulara cevap veren Işıkver gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren programda bir çok soruya cevap vererek, 14 Mayıs sonrası Elazığ için yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.