Ağın Haberleri
SON DAKİKA

Ağın Haberleri

Ziver Vakfı’ndan Davet

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel Demirci, Ziver Vakfı tarafından hem Miraç Kandili nedeniyle hem de 6 Şubat depreminin yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Hacı Veysel Demirci Camisinde bu akşam Mevlid-i Şerif okutulacağını ifade etti.

Nefesler Tutuldu; TFF'nin Kararı Bekleniyor

Fenerbahçe - Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa karşılaşmasının hangi sahada oynanacağına yönelik karar TFF yönetim kurulunun yapacağı toplantıda belli olacak.

Ziver Vakfı’ndan Elazığlılara Davet

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel Demirci, Ziver Vakfı tarafından hem Miraç Kandili nedeniyle hem de 6 Şubat depreminin yıldönümünde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Hacı Veysel Demirci Camisinde bu akşam Mevlid-i Şerif okutulacağını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı Elazığ'da 145 Personel Alacak

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş Elazığ’da sağlık ve işçi personeli olmak üzere toplamda 145 personelin alınacağını duyurdu. Atamalar merkezi alım ile Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS puan sıralamasına göre yapılacak.

Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Elazığ 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'ın kuzey ve doğu kesimlerinde (Ağın, Keban, Karakoçan, Kovancılar, Palu, Alacakaya, Arıcak ilçelerinde) bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağış görüleceğini duyurdu.

MHP'nin 3 İlçe Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP), Sivrice, Ağın ve Keban ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

Başkan Alan Sözünü Tuttu

Geçtiğimiz pazar günü Kanal 23 ekranlarında yayınlanan Ayrıntı programına katılarak gazeteci Arif Çakmak’ın sorularını yanıtlayan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, şehrin sahipsiz olmadığını ve şehrin problemlerini çözme noktasında üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını ifade etmişti.

Fethi Sekin Şehir Hastanesinde bir ilk daha

Elazığ ve bölge illere hizmet veren Fethi Sekin Şehir Hastanesinde bir ilk daha gerçekleşerek, tüm aşamaları kapalı (laparoskopik teknikle; torako-laparoskopik) teknikle tamamlanan yemek borusu kanseri (özofagus) ameliyatı yapıldı. Hastanemize yutma güçlüğü, yemek yerken takılma hissi, kilo kaybı şikayeti ile başvuran hastanın yemek borusunda tıkayıcı bir kitle tespit edildi. Hasta, tüm aşamaları kapalı olarak yapılan başarılı bir ameliyatla tedavi edildi.  Ameliyat öncesi onkolojik ilaç ve ışın tedavisi planı yapılan hastamız (neoadjuvan kemo-radyoterapi) ameliyata alındı. Ameliyat öncesi Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op. Dr. Serkan Yılmaz ve Cerrahi Gastroenteroloji Uzmanı Op. Dr. Sadık Keşmer tarafından yapılan değerlendirmede tüm aşamaların kapalı yöntemle (laparoskopik) yapılmasının hastamız açısından daha uygun olacağı düşünüldü.             Konuyla ilgili; Op.Dr. Serkan Yılmaz; “Dış merkezde yemek borusu kanseri tanısı alan ve ameliyat öncesi bize yönlendirilen hastamızın onkolojik prensipler gereği öncelikli olarak, ameliyat öncesi kemoterapi ve radyoterapi tedavisi alması gerekiyordu. Bu süreçler medikal onkoloji uzmanımız Doç.Dr. Asude Aksoy ve radyasyon onkolojisi uzmanımız tarafından tamamlandı. Tedavi sonrası cerrahi için hastayı tekrar değerlendirdik ve tüm aşamaların laproskopik (kapalı) yöntemle yapılmasının uygun olacağına karar verdik.” Dedi. Laparoskopik yöntemlerin özellikle hasta açısından çok daha konforlu olduğunu ifade eden Op.Dr. Yılmaz, “Bilindiği üzere Laparoskopik yöntemlerin hasta açısından daha konforlu olması, ağrılı dönemin kısa olması, hastanın erken zamanda ayağa kalkması ve erken dönemde ağızdan gıda alımı olması nedeni ile hasta ve doktor açısından avantaj sağladığını”vurguladı. Op.Dr. Serkan Yılmaz, “Bölgedeki hastalarımız daha büyük merkezlere gitmeye gerek kalmadan bu tarz hastalıklar için hastanemize başvurabilirler. Kanser cerrahisi ekip çalışması gerektirmektedir. Özellikle sindirim sistemi kanserleri cerrahisinde hastanemizde deneyimli ve tecrübeli bir cerrahi ekip mevcuttur. Tüm ekibimizle birlikte Elazığ’a ve bölge illerine katkı sunma gayreti içerisindeyiz. Hastamıza ve tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” Şeklinde konuştu.

AK Parti'nin Adaylarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yerel seçimlerde aday olacak başkan adaylarının bir kısmının pazar günü açıklanacağını duyurdu. Çelik, Adayların bir bölümünü pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıklayacağız" dedi. Çelik, kalan adayların ise 15 Ocak'ta açıklanacağını söyledi.

Milletvekili Keleş: Arıcak ve Karakoçan Devlet Hastanelerine U Kollu Dijital Röntgen Cihazı Kazandırıldı

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, Arıcak ve Karakoçan Devlet Hastaneleri için U Kollu Dijital Röntgen Cihazının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını ve bu ay içerisinde kurulumunun yapılacağını duyurdu.

Sağlık Müdürü Polat: En Ücra Köylerimize Sağlık Hizmeti Götürüyoruz

Mobil Sağlık Ekipleri ile hastaların ayağına gittiklerini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, '2 araç, bir doktor ve 5 sağlık personelinde oluşan ekiplerimiz ile en ücra köylerimize sağlık hizmeti götürüyoruz' dedi.

Ağın ilçesinde 142 Konut ve Ticaret Merkezi Yapılacak

Ağın’daki 142 Adet Konut ve 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi'nin, İnşaat ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işinin ihalesi 6 Kasım’da yapılacak.

Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanlıklarında Bayrak Değişimi

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir tarafından Ağın, Karakoçan, Maden Ve Sivrice Kadın Kolları Başkanlıklarına atama yapıldı.

Milletvekili Açıkkapı: Güçlü Elazığ, Güçlü Türkiye İçin Var Gücümüzle Çalışacağız

Türkiye'nin 2053 vizyonunu şekillendirecek olan 12. Kalkınma Planı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu. AK Parti Elazığ Milletvekili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Ejder Açıkkapı, yeni kalkınma planının Türkiye'nin geleceğini aydınlatma adına önemli bir kılavuz olacağını söyledi.

Milletvekili Açıkkapı: Türkiye Yüzyılının Parlayan Yıldızı Elazığ Olacak

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, 1 Ekim itibarıyla başlayan yeni yasama yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak Türkiye yüzyılının parlayan yıldızının Elazığ olacağını vurguladı.

Milletvekili Açıkkapı'dan gençlere müjdeli haber

AK Parti Elazığ Milletvekili , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Ejder Açıkkapı, deprem bölgesindeki gençlerle başlayacak pilot proje ile evlenecek gençlere faizsiz kredi imkanı sağlanacağını söyledi.

Milletvekili Işıkver: İki İlçeye Hastane Sözü Aldık

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek, her iki ilçenin İlçe Devlet Hastanelerinin yapım süreciyle ilgili girişimlerde bulundu.

MHP İlçe Kongrelerini Gerçekleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi, Ağın, Keban, Maden, Sivrice, Palu ve Kovancılar’da ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. Kongrelerde bazı ilçelere yeni başkanlar atandı, bazı ilçelerde de başkanlar yoluna devam etti.

Elazığ'da kavurucu sıcaklar devam edecek

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'da hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağını duyurdu.

Başkan Alan’dan Motofest’e destek

Global Mobis Derneği Başkanı Sercenk Emiroğlu ve Eşi Nergis Emiroğlu Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı ziyaret ederek 17-20 Ağustos tarihlerinde 2.si düzenlenecek olan 2. Ağın Motofest Festivali hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Çay Ocağına Silahlı Saldırı Düzenleyen 2 Kişi Tutuklandı

Elazığ’da Sanayi Mahallesinde bir çay ocağına silahlı saldırı düzenleyen şahıslar yakalandı. Adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Elazığ il genelinde 10 saat süreyle su kesintisi yaşanacak

Elazığ Belediyesi, kent genelinde 10 saat süreyle su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Meteorolojiden sıcak hava uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ’da hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağını açıkladı. 

Başkan Şerifoğulları Elazığ’a Altın Çağını Yaşattı

Türkiye’nin en genç ve dinamik Belediye Başkanlarından biri olan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 4,5 yıllık hizmet döneminde Elazığ’a kazandırdığı projelerle kente adeta altın çağını yaşattı.

Ağın’da Nohut Hasadı Başladı

Etkinliğe İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkan ve üyeleri ile üreticiler katıldı.

Devrilen Traktörün Altında Kalan vatandaş Hayatını Kaybetti

Elazığ’ın Ağın ilçesinde traktörün altında kalan vatandaş hayatını kaybetti.

Elazığ'da Üç Mahallede Su Kesintisi Yaşanacak

Elazığ Belediyesi, Elazığ merkez Rızaiye Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi ve Yeni Mahalle'de su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Perşembe ve Cuma Günlerine Dikkat! Sıcaklık 40 Derece olacak

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ'da hava sıcaklığının hafta sonuna kadar artacağını, Perşembe ve Cuma Günleri sıcaklığın 40 dereceyi bulacağını duyurdu.

Bahşi’den Ara Zam Açıklaması

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, memur maaşlarına yapılacak olan ara zamla alakalı değerlendirmelerde bulunarak: iyileştirmelerle Türkiye yüzyılına yakışır şekilde tamamlanacağına inanıyoruz dedi.

Milletvekili Keleş’in Girişimleriyle Elazığ'da Hububat Alımı 5 Temmuz'da Başlayacak

2023 yılı hububat alım süreci ile ilgili Elazığlı çiftçilerden gelen yoğun talepler üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile görüşen AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş yetkililerle görüşmesinin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi hububat alımlarının 5 Temmuz'da başlayacağını açıkladı.