HABER: VEDAT YETİK

2004 - 2014 yılları arasında 2 dönem Elazığ Belediye Başkanlığı yapan, 'Muhteşem Süleyman' sloganıyla anılan Süleyman Selmanoğlu, uzun bir aradan sonra kamuoyunun karşısına çıktı. 

Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak'ın sunduğu Ayrıntı programına konuk olan eski belediye başkanı Süleyman Selmanoğlu, ülke ve Elazığ gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Selmanoğlu programın ikinci bölümünde ise başkanlık döneminde yaptığı hizmetleri anlattı. 

Başkan Süleyman Selmanoğlu, 'önümüzdeki seçimlerde milletvekiili aday adayı olacak mısınız? şeklindeki soruya "Nasip olursa neden olmasın." şeklinde cevap verdi. 

Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Arif Çakmak, Başkan Selmanoğlu'nun oğlu Sencer Selmanoğlu'nun AK Parti İl yönetiminde olduğunu hatırlatarak, "Sencer'in önünü kestiniz" şeklinde yorum yaptı. 

Başkan Selmanoğlu bu yorum üzerine, "Sencer'in önünü keser miyim. Sencer keşke olsa. Ben hemen geri çekilirim" açıklamasını yaptı. 

İBRAHİM SENCER SELMANOĞLU KİMDİR?
1985 yılında Elazığ'da doğdu
İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Elazığ Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 2004 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Eczacılık bölümünden 2008 yılında mezun oldu.
2009 yılında Selmanoğlu Eczanesi ile başlamış olduğu mesleğine halen devam etmektedir
Ayrıca Tarım ve Hayvancılığa olan ilgisinden 2010 yılında kurmuş olduğu işletmesi ile Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği alanında faaliyet göstermektedir. 
18 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Elazığ 7. Olağan il kongresinde Şerafettin Yıldırım Başkanlığındaki il yönetim kurulunda yer aldı. 
Evli ve bir cocuk babasıdır.