Milyonlarca emekliyi sevindiren emekli promosyon haberleri ardı ardına geliyor. Kamu bankalarında emekli promosyonları yüzde 166 artış göstererek 12 bin TL'ye yaklaşırken, özel bankaların emekli promosyon ödemeleri de yüzde 44 oranında yükseldi. Emekliler, Nisan 2024'te geçerli olacak emekli promosyon miktarlarını araştırırken, Garanti BBVA gibi popüler bankalar özellikle büyük ilgi görüyor.

GARANTİ EMEKLİ PROMOSYON NİSAN 2024

Garanti BBVA tarafından açıklanan bilgilere göre, Garanti BBVA Emekli Promosyon Kampanyası 30 Nisan 2024 tarihinde sona erecek. Emekli maaşını Garanti BBVA'ya aktaran müşterilere 15 bin liraya kadar promosyon teklif ediliyor.

Emekli maaşı miktarına göre belirlenen promosyon tutarları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • 10 bin lira kadar olan maaşlar için 6 bin 250 lira,
  • 10 bin lira ile 15 bin lira arası maaşlar için 10 bin lira,
  • 15 bin lira ile 20 bin lira arası maaşlar için 12 bin 500 lira,
  • 20 bin lira ve üzeri maaşlar için ise 15 bin lira promosyon ödenmektedir.

Garanti BBVA'nın Nisan 2024 paketinden faydalanabilmek için emeklilerin maaşlarını 3 yıl boyunca Garanti BBVA'dan alma taahhüdünde bulunmaları gerekmektedir.

GARANTİ EMEKLİ PROMOSYONU İÇİN NASIL BAŞVURULUR?

SSK veya Bağ-Kur’dan emekli olacak kişilerin SGK müdürlüklerine başvurarak ya da e-Devlet üzerinden Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi doldurması gerekiyor. Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar ise emeklilik dilekçelerinde Garanti BBVA'yı tercih etmeleri şart.

Garanti BBVA'ya maaşlarını taşımak isteyen emekli vatandaşlar, eğer henüz Garanti BBVA müşterisi değillerse, şubeye gitmeden Mobil uygulama üzerinden kolayca müşteri olabiliyor ve maaşlarını rahatlıkla transfer edebiliyorlar.

Mevcutta PTT veya başka bir banka aracılığıyla maaşını alan emekliler de, Garanti BBVA Mobil veya Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi kullanarak maaş banka değişikliği yapabiliyor.

Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi imzalandıktan sonra, Garanti BBVA'ya ilk maaş yatırıldığında, promosyon ödemeleri ilk üç iş günü içinde gerçekleştiriliyor ve bu ödemeler milyonlarca emekli tarafından büyük bir ilgiyle bekleniyor.