Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre, emekliler için promosyon ödemelerinde önemli bir artış gerçekleşti.

Kamu bankaları tarafından başlatılan ve 8.000 ile 12.000 TL arasında değişen banka promosyonlarına, şimdi de özel bankalar katıldı.

SGK'nın açıklamasına göre, emekli maaşı alan vatandaşlar için promosyon ödemeleri neredeyse iki kat artırılarak, 8.000'den 12.000 TL'ye çıkartıldı. Ayrıca, ölüm aylığı alan bireylere de 5.000 TL promosyon ödemesi yapılacağı belirtildi.

Kamu bankaları, bugünden itibaren promosyon ödemelerine başladı.

Özel bankalar da promosyon artışına katılacak

SGK, ödenecek tutarların minimum düzeyde olduğunu ve bankaların kendi inisiyatifleri ile bu miktarları artırabileceklerini vurguladı.

Peki, promosyon kampanyasına hangi bankalar dahil oldu? İşte protokol imzalayan bankalar: Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Fibabanka, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odea Bank, QNB Finansbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Turkish Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu bankalarında yapılan emekli maaşı promosyon artışını 8.000 ile 12.000 TL arasında duyurmuş ve emekli maaş promosyonu için başvuruların başladığını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, özel bankaların da bu promosyon kampanyasına katılma eğiliminde olduklarını ifade etmişti.

Kaynak: Ekonomim