Elazığ Barosu, kadın cinayetine ilişkin açıklama yaptı

Elazığ Barosu, özel bir hastanede çalışan kadının eşi tarafından silahla vurularak öldürülmesi olayına ilişkin açıklama yaptı. Baro, konunun takipçisi olacaklarını duyurdu.

PAYLAŞ

Elazığ’da özel bir hastanede görevli fizyoterapi teknikeri kadın, bir ay önce evlendiği kocasının silahından çıkan kurşunla öldürüldü. Elazığ Barosu, cinayete ilişkin açıklama yaptı. Barodan yapılan açıklamada, kadına yönelik şiddetin her türlüsünü şiddetle kınadıkları belirtilerek; Toplumun her kesimini şiddeti kınamaya ve önlemek için birlikte çalışmaya davet etti.

Elazığ Barosu tarafından yapılan açıklamada; “Bu tür şiddet eylemleri insanlık dışıdır ve kesinlikle kabul edilemez. Bugün, bir kez daha toplumun bir parçası olarak sesimizi yükseltiyor, kadına yönelik şiddetin her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Kadına yönelik şiddetin köklerini araştırmalı, eğitimden yasal düzenlemelere kadar her düzeyde etkili çözümler üretmeli ve uygulamalıyız. Toplumun her kesiminden ve her düşünceden insanları, kadın cinayetlerine karşı sessiz kalmamaya, şiddeti kınamaya ve önlemek için birlikte çalışmaya çağırıyoruz. Bizler, adaletin sağlanması ve kadınların güvenliği için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu trajik olayların bir daha yaşanmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Kadın haklarının onuruna ve saygınlığına yönelik bu korkunç saldırının failinin gereken cezayı alması için Elazığ Barosu olarak konunun takipçisi olacağız. Her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu ve caydırıcı cezalar olması konusunda gerekli girişimlerde bulunacağımızı bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN