Astrolojik olarak, her burcun kendine özgü bazı temel nitelikleri bulunmaktadır. Bu özellikler tüm bireylerde aynı şekilde görülmese de, belirli eğilimler göstermektedir. Örneğin, Yay ve Kova burçları genellikle aldırış etmeyen tavırlarıyla tanınırlar. Diğer yandan, Koç burcu gibi görünürde ilgisiz olan bazı burçlar aslında oldukça duyarlı olabilirler.

İşte en kayıtsız burçlar:

BOĞA KADINI VE ERKEĞİ

Boğa kadını ve Boğa erkeği, genelde kayıtsız tavırları ile ön plana çıkarlar. Sakin mizacıyla dikkat çeken Boğa, hatta önem verdiği meselelerde bile kayıtsız görünebilir. Bu, onun gerçekten ilgisiz olduğu anlamına gelmese de çevresindeki insanlar tarafından böyle algılanmasına yol açar. Boğa kadını ve erkeği, genellikle olayları mesafeli bir şekilde izleyerek iç dünyalarına yönelir ve sessiz kaldıkları zamanlar, çoğunlukla derin düşüncelere dalmışlardır.

YAY ERKEĞİ

Yay erkeği, özgürlüğüne düşkün, enerjik ve eğlenceyi seven bir yapıya sahiptir. Bu yüzden ilişkileri genellikle kısa sürelidir ve bu kısa süreler, çoğunlukla onun ilgisizliğinden ötürüdür. Hevesle başladığı işlerde aniden ilgisini kaybedebilir. Maceraperest ruhu, onu sürekli olarak yeni deneyimlere ve serüvenlere itmektedir; bu da onun hikayelerle dolu yaşamında umursamaz bir karakter oluşturmasına neden olur.

Kova Kadını

Kova kadını, özgürlüğe büyük bir değer atfeder. Bu yüzden sınırlayıcı ve engelleyici durumlara karşı genellikle aldırmaz bir tutum sergileyebilir. Özgürlüğü uğruna yapamayacağı çok az şey vardır. Bu yüzden Kova kadını, çoğu zaman ilgisiz ve kayıtsız kalmayı yeğler. Bir şeye ya da birine değer verdiği zaman ise, bu durum onun bağımsızlığını riske atabilir ve ön planda olmasını sağlar.

İkizler Erkeği

İkizler erkeği, genellikle aldırmazlığı ile bilinen bir burçtur. Günlerinin uyuşmazlığı ve fikirlerinin hızla değişebilmesi gibi sebeplerle zamanla kayıtsız bir hale gelebilir. İkizler erkeğinin bu kayıtsız tavırları çevresindekileri rahatsız edebilir ve özellikle ilişki içinde olduğu kadınlar bu durumdan sık sık rahatsızlık duyarlar. İkizler erkeği ile bir ilişkisi olan kadın, muhtemelen onun bu kayıtsız davranışlarıyla karşılaşacaktır.

ASLAN KADINI

Aslan kadını, her konuda hassasiyet gösterir ancak bunu öyle ustaca gizler ki, dışarıdan onun neye önem verip vermediği anlaşılmaz. İşte Aslan kadınının yansıtmak istediği imaj da budur. Önemsediği konuları herkese duyururken, ilgisiz kaldığı meseleleri kimseyle paylaşmaz. Bu yüzden insanlarla olan ilişkilerinde oldukça seçicidir ve kişisel bilgilerini paylaşmaktan çoğunlukla kaçınır.

Ancak unutulmamalıdır ki, Aslan kadını genellikle kendi hakkında konuşmayı tercih eder. Bu nedenle, zamanla önemsediği konular önemsiz hale gelebilir; aynı şekilde, başta önemsemediği konular ilgi alanına girebilir. Bu değişkenlik, Aslan kadınının narsistik yönlerinden kaynaklanan temel bir özelliktir.

AKREP KADINI

Akrep kadını, çoğu burç gibi dışarıdan bakıldığında umursamaz görünebilir. Ancak çoğu zaman en çok o önemser; fakat bunu göstermekten kaçınır çünkü dışa vurumunu bir zayıflık işareti olarak görür. Bu sebeple, güçlü kalmak adına genellikle ilgisiz bir tutum sergiler. Akrep kadınının umursamazlık göstermeye başladığı an, genellikle altında yatan bir sorunun işareti olabilir.

Tutkularına büyük önem vermesine rağmen, bazı zamanlarda bu tutkuları görmezden gelebilir. Tutkunun yoğunluğu ve o anki ruh hali, ilgi düzeyinin değişmesine neden olabilir. Kendi iç dünyasındaki duygusal dalgalanmalar ve ani değişimler, bir gün büyük bir ilgiyle yaklaştığı bir konuya, ertesi gün tamamen kayıtsız kalmasına yol açabilir.