PROJE, 11 İL VE ELAZIĞ’DA HAYATA GEÇİYOR

Kadınların potansiyelini, teknolojinin gücüyle buluşturacak olan “Dijital Benim İşim” projesinin eğitimleri kapsamında Elazığ Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında eğitim protokolü imzalandı. 

Yapılan protokol çerçevesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) tarafından katılımcılara eğitim verilecek.

Dijital okuryazarlık  temalı eğitimde Elazığlı kadınlar, bilgisayarın temel özellikleriyle kullanımı, dijital ortamda içerik üretme, elektronik haberleşme yöntemleri, arama motorları ve kullanımları, web sitesi kavramı ve amacına uygun kullanımı, mobil imkânlar ve hizmetlerden faydalanma, sosyal medya kullanımı, bilgi ve veri güvenliği, dijital etik ve bilinçli bilgi iletişim teknolojisi kullanımı gibi konularda eğitilecek.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Eğitim faaliyetlerine katılmak isteyen kursiyerler, http://elazighem.meb.k12.tr/ web sitesinden ve  Kültür Mahallesi Şehit İdris Doğan Caddesi No:18’de bulunan Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM)’e başvuruda bulunabilecekler.

Yüz yüze ve online verilecek eğitimler kapsamında ön başvuruları değerlendirilen ilk grup kursiyerler 1-8 Nisan tarihleri arasında EBEGEM’de eğitime tabi tutulacak.

 Gerçekleştirilecek eğitimler sonrasında kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika verilecek.

 'PROJENİN ELAZIĞ'DA UYGULANMASI BİR FIRSATTIR'

Elazığ Belediyesi olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile eğitim protokolü yaptıklarını ve "Dijital Benim İşim Projesi" ne destek olduklarını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; "Dijital Benim İşim Projesi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehir illerinin yanı sıra Elazığ’da da uygulanmaya geçilmesi bir fırsattır. Elazığ Belediyesi olarak, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yaptığımız Eğitim Protokolü kapsamında “Dijital Benim İşim” projesine destek oluyoruz. Eğitimlerin bir kısmı sınıf içinde yüz yüze, bir kısmı da online olarak verilecektir. Dijital dünyada kendini bir adım daha öne taşımak ve mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyen bütün kadınlarımız kurslarımıza bekliyoruz.

'BU PROJE İLE DİJİTAL TOPLUM HEDEFİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞACAĞIZ'

Bu doğrultuda dijitalde ben varım diyen bütün kadınlarımız için sosyal medya yönetiminden ‘E-Ticaret’e kadar pek çok konuda eğitim verilecek. "Dijital Benim İşim" projesiyle, 18 yaş üstü kadınların dijital topluma katılımını sağlamayı ve bilgi teknolojileri eğitimi almış kadınların iş gücüne katılmasını amaçlanmaktadır. Bu proje teknolojinin gücünü kullanarak kadınları meslek sahibi yaparken ayrıca kadınlarımızı dijital toplum hedefimize de bir adım daha yaklaştırmış olacak." dedi.