Dev Bir Yatırım Daha Hayat Bulacak

Elazığ Belediyesi, her alanda olduğu gibi spor alanında da yatırımlarına hızla devam ediyor. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın 11 Ana Başlıkta 100 Projesi'nden biri olan Spor Köyü inşa çalışmaları, Doğukent Mahallesi'nde başladı.

PAYLAŞ

Elazığ Belediyesi; spor alanında da kalıcı eserler bırakılması, fiziksel aktivite düzeyinin artırılarak sağlıklı ve sportif bir toplum oluşturulması, spor ruhunun bütün kitlelere yayılması ve özellikle gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirme hedefiyle mahalle ayrımı gözetmeden hizmetlerini ve yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda devasa bir proje olarak adlandırılan Spor Köyü, inşa çalışmalarının tamamlanmasının ardından Doğukent Mahallesi Itri Sokak’ta 38 dönümlük alan üzerinde hizmet vermeye başlayacak.

TENİS KORTU, BUZ PATENİ VE KAYKAY PİSTİ, FUTBOL, BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHALARI…

Tesis bünyesinde futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, 250 metrekare buz pateni ile kaykay pisti, geleneksel oyunların oynanacağı alan, çocuklara yönelik mini gösteri alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları ile yeşil alanlar yer alacak.

SPOR KÖYÜ BÜNYESİNDE GENÇLİK MERKEZİ DE YER ALACAK

Öte yandan Elazığ Belediyesi Spor Köyü bünyesinde yer alacak 750 metrekare kullanım alanına sahip Gençlik Merkezi'nde ise; idari birim, kafeterya, mescit, masa tenisi, satranç turnuvalarına yönelik 160 metrekarelik salon ve fuaye alanı bulunuyor.

“SPOR KÖYÜ, MAHALLEMİZİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEK”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 11 Ana Başlıkta 100 Projesi'nden biri olan Spor Köyü’nün Doğukent Mahallesi’nin çehresini değiştireceğini ifade eden Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun; “Doğukent Mahallemiz’de, Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan Spor Köyü projesi inşa çalışmalarına başlandı. Bu alanda iş makineleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Başlayan çalışmaların tamamlanmasının ardından Spor Köyü, mahallemizi cazibe merkezi haline getirecek.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN