Türkiye'deki birçok çiftçi, üretimlerini daha verimli hale getirmek ve maliyetlerini düşürmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sunulan çeşitli desteklerden faydalanmaktadır.

Bu destek programları içinde en çok bilineni, üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi'nde kaydının bulunmasını gerektiren Tarımsal Destek Ödemesi'dir.

Ayrıca çiftçileri sevindiren bir diğer gelişme de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya platformu X üzerinden çiftçilere sağlanacak hibe desteğinin detaylarını paylaştı.

"DESTEKLERE DEVAM EDECEĞİZ"

IPARD-II programı altında, hayvancılık ve gıda işleme sektörlerindeki projeler için değerlendirme süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte, üreticilere toplam 210,6 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanacak.

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Yumaklı, üretimi ve üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade ederek, verilen desteğin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Son olarak sağlanan bu destekle birlikte, IPARD-II Programı'nın 13. Başvuru Çağrısında desteklenen proje sayısı 379'a çıkarken, hibe miktarı da 1.2 milyar TL'ye ulaşmış oldu.