Havaların ısınmasıyla birlikte yılanlar kış uykularından uyandı ve doğaya akın etmeye başladı. Ancak son dönemde bu durum değişti ve yılanlar insan yaşamına daha fazla dahil olmaya başladı. Konya'dan gelen son görüntüler ise herkesi şoke etti. Burası Amerika değil, Türkiye! Sokakta dev yılanları görenler paniğe kapıldı ve kaçacak yer aradı. Yılan istilası başladı. Bu manzaralar uykunuzu kaçıracak türden.

BURASI AMERİKA DEĞİL TÜRKİYE!

Son dönemde yılan haberleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte ısınan hava, yılan vakalarının hızla artmasına neden oldu. Birçok ilimizde yılan görülmeye başlandı. Son olarak Konya'dan gelen görüntüler ise herkesi şoke etti. Konya’nın Beyşehir ilçe merkezinde, göl kıyısındaki Taşköprü üzerinde gezinen yılan, çevredeki insanları korkuttu.

Yılanın kır yılanı olduğu belirtilirken, bazı kişiler ise yılanın su yılanı olduğunu ifade etti. Özellikle gençler yılana yaklaşmaktan kaçınırken, bazı cesur kişiler yılanı incelemek için cesaret gösterdi.

UZMANLAR UYARDI: YILAN İSTİLASI BAŞLADI

Görüntülerin ardından yetkililer, sıcak havalarda açık alanlarda ve göl kıyılarında çok sayıda yılan görülebileceğini belirterek aileleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.