Optik yanılsamalar, gerçekliği farklı bir biçimde algılamamıza neden olan ilginç görüntüler olarak tanımlanabilir. Bu görüntüler, zihninizi keskinleştirme ve eğlenme yöntemi olarak işlev görür.

Bazı optik illüzyonlar, kişinin ilk bakışta ne gördüğüne göre gizli karakter özelliklerini açığa çıkarabilirken, diğerleri ise sizi, belirli bir süre içinde resimde saklı nesneleri bulmaya teşvik ederek gözlem yeteneklerinizi sınamaya davet eder. Örneğin, bir resimdeki üç saklı boş bardağı 10 saniye içinde bulabilir misiniz?

RESİMDEKİ 3 GİZLİ BOŞ BARDAĞI BULUN

Bu görsel bulmaca, internette hızla yayılarak viral bir hal aldı. Göreviniz, bir partide eğlenen ve boş bardaklarla donatılmış hayvanları keşfetmek.

Macar grafik tasarımcısı Gergely Dudas tarafından yaratılan bu optik illüzyon, izleyicileri üç boş bardağı bulmaya teşvik ediyor.

GİZLİ BARDAKLARI GÖRDÜN MÜ?

Bu resimde, elinde sarı içecekli bardaklar tutan birçok hayvanı parti şapkalarıyla görebilirsiniz.

Birçok internet kullanıcısı, boş bardakları başarıyla buldu ve deneyimlerini yorumlar bölümünde paylaştı. Siz bu süre içinde üç boş bardağı fark edebildiniz mi? Cevabı merak edenler için aşağıdaki çözümü inceleyebilirler.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Fotoğrafın sol alt köşesine dikkatli bakarsanız, elinde boş bir bardak olan beyaz bir kutup ayısını görebilirsiniz. Diğer boş bardağı tutan bir penguen ise sağa doğru çapraz bir noktada yer almakta. Son olarak, görüntünün sağ üst kısmında, boş bir bardakla tasvir edilen kahverengi bir baykuş bulunmaktadır.