2020-2021 Av Dönemi, Merkez Av Komisyonu kararı uyarınca 7 Mart tarihi itibariyle ülke genelinde kapandı. Av sezonu dışında avlanmanın yasaklandığı açıklandı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "07 Mart 2021 tarihi itibariyle tüm yurtta genel av yasağı başlamıştır. Av sezonunun kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı, kuluçka ve üreme alanlarına zarar verilmemesi, tüm vatandaşlarımızın yaban hayatı doğal yaşam alanrlarında daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban payvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması ve rahatsız edilmemesi gerekmektedir. 2021-2022 Av dönemine ilişkin av sezonu, 2021 yılında Mayıs ayında toplanacak Merkez Av Komisyonu toplantısı neticesinde belirlenecek ve Resmi Gazetede yayımlanmasıyla birlikte kamuoyuna duyurulacaktır. 2021-2022 av döneminde uygulanacak avlanma usul ve esasları ile av hayvanı türlerine göre avın açılacağı tarihler yeniden belirlenecektir. 
Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Merkez Av Komisyonunca getirilen kurallara uyulması, av ve yaban hayatı kaynaklarının koruma ve kullanma dengesi içerisinde sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek kuşaklara aktarılması açısından büyük önem arz etmektedir" denildi.