1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı Dolayısıyla Elazığ'da Toplantı Düzenlendi

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısı ile Elazığ'da ilk kez multidisipliner katılımla planlanan bir toplantı düzenledi.

PAYLAŞ

Her Yıl Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1-31 Ekim tarihleri arasında Meme Kanseri Farkındalık ayı olarak ilan edildi. Bu kapsamda Elazığ’da Farkındalık oluşturmak amacıyla toplantı düzenlendi.  Toplantıda meme kanserinin iki pozitif grubundaki etkin tedavileri tartışıldı.

 

 

Doç. Dr. Birol Yıldız, farkındalık oluşturmak için böylesi etkinlikleri düzenlediklerini belirterek: “buradaki amacımız hastalarımızda meme kanseri farkındalığını uyandırmak, hastaların daha erken teşhis edilmesini ve daha iyi tedavilerle sonuçlandırılmasını sağlamaktır. Son teknolojik gelişmelerle beraber meme kanserindeki tedavi seçeneklerimiz ve uyguladığımız tedavilerin etkinliği de her geçen gün artmaktadır. Buda hastalarımız için umut verici olmakta ve giderek de tedavilere bağlı sağ kalımlar oldukça yükselmektedir. Buradaki amaç hastalarımızın daha güzel tedavilerle daha net sonuçlar elde edebilmesini sağlamaktır.” Dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN